bugün

entryi formata uydurma aparati.

"$imdi buraya okuyucuyu ve moderasyonu tilt edecek bir tanim yapacagim ve daha once yazdigim tanimsiz, tukaka cumlelerin hicbir kiymeti kalmayacak. neden? cunki bok var." ce$nili, entrynin silinebilirlik ihtimalini minimize etmeye yonelik, agizdan hap $eklinde alınan ve hasta'ya damardan enjekte edilen bu ilave anlati ile entry sahibi mukerrer cumlelerini $ip$ak ibra eder. dikkat edildiyse bol virgullu cumlelerimin hicbiri tanim degil. ne yapiyoruz hemen: dayiyoruz formatin bogrune bogrune "tanim: siktigim esek" ifadesini ve entrymiz silik yemiyor. boylece ar$a dogru inceden bir salinim ya$ayan kabaetimizle gururlaniyoruz.

sonuna dek moderasyona muhalefet kanadinda kaldik ve herkes de biliyor ki entrynin herhangi bir segmentine ulanan o tanim'li naneyi istihza olsun, ayar algilansin, efendime honkureyim cicero belagatina nail olmu$lugumuz bir kez daha-son değil ama- kanitlansin kameralar onunde diye yaptik. ister tanimlariz ister tanimlar gibi yapip sinir liflerinize bula$ik sungeri muamelesi yapariz. (muamelemiz, iyidir.)

anla$ilmasi icin ceviz agaci alicilarinizin ayarlariyla oynamanizi rica eder: tdk degiliz. tedeka olanlarimizin da yaptiklarini o(na)ylamiyoruz ve "yapmasaydin, ke$ke burda olsaydin" diyoruz ama kizamiyoruz da cok fazla. ozgunlukten bi'haber absurd tanimlamalarla dolu oyle organizmalar var ki.. ba$liga konu olmu$ gramer portlemeleri bile fiyakasini duzeltemiyor. onlari es geciyoruz. fenayiz biz. ikinci nesil super yazar boku. nasil?

gel zaman git zaman; o kadar ses, harf, hece, sozcuk, cumle ve paragrafin hukmettigi toplam anlami aklamayi ba$ardıktan sonra da, saga doğru 45derecelik bir aci ile bakar ve ruzgarin saclarımizi dagiti$ini izleriz. tam farkindalik, bu aciyi nasil sagladigimizi bilemeye$imizi irdelemez. isteriz ki siz de irdelemeyin. "hepinize tanimli gunler. (aka. siktigim orkinos)" deyip kerkiniyorum ama bak. of. ben ganyan bayiine gidiyorum.
(bkz: tanim yaparken tanim diye belirtmek)
tanım : bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık. düpedüz hem de.

entryimi girerken bu zorlu etabı aştığım için, şimdi özgürce at koşturabilirim bu boşlukta. kırlangıçların kuluçka sürelerinden bahsedebilirim mesela; süzme mercimek çorbasıyla ezo gelin'i karşılaştırabilir, çıkan sonucu bakınız vermekle, ölmüşlerin canına değdirebilirim. yapabilirim, evet.

--spoiler--
başlık : babasına özenip onun iç çamaşırını giyen çocuk

entry 1 : tanım : babasına özenip onun iç çamaşırını giymiş çocuktur. yanakları pembe pembedir.
--spoiler--
dünyanın en amcırık sözlük ekolüdür. yıllardan beri ne zaman görsem beni ufunetler basar.

form mu dolduruyosun entry mi giriyosun ulan dürzü, ne bu kasıntı, ne bu formalite havası.

bunu yapan montofon bunu da yaptı,

(bkz: edit imla)

sizin sözlük anlayışınızı cidden sikeyim. düşünün ne kadar malca bir şey yapıyorsunuz ki sırf kendi halinde bir eylem yüzünden insanlar bu kadar bu kadar çileden çıkıyor.
bu sikindirik ekole gösterilen tepkinin sırf olayın iki nokta üst üste kısmına gösterildiğini sanıp ama imlâya uyuluyo yææ denmesi de ksjkjdfh ne bileyim çok komik olmaktadır.

(bkz: #6590976)

çok güzel ya. neyse böylesi daha iyi, sanırım ekolün ne olduğundan haberdar değil, olmasın da zaten.
öğretmen klişesidir.
asagidaki gibidir;

tanım:
çoğu yazarın daha lise düzeyinde olduğunu gösteren başlık.

(bkz: okulda gördüğünü gelip buraya yazıyor efendim)
(bkz: hazırlık çalışmaları)
(bkz: tipik öğretmen replikleri)