bugün

görsel

her sözlüğe girdiğimde banner'da çıkıyor. bazı başka sitelerde de çıkıyor karşıma. reklamda bile kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar işte "boşlukta hissedebilirsin" boşluğu doldurmak için puzzle gibi tanrı,allah,rab vs ya da adına ne deniyorsa onunla doldur diyor. hayır, sırf boşluğu doldurmak için böyle inanışı tekrar seçme hatasını yapmayacağım. 23'üme kadar (tanrı,allah,rab vs birde 99 sıfat muhhabeti var bu ille de allah diyen,tanrı bu 99'un içinde değil diye türk kültüründeki tanrı kavramını, ingilizlerin god kavramını nasıl çeviriyorlarsa artık tanrı hrtiyanların tanrısıdır diyorlar, hani hak dindin,hani tüm dinlerin tamamlayıcısıydın ? selam olsun bu tanrı tanımına takılan zihniyete ) onun var olduğuna inanarak yaşadım. 23 yaşından itibaren kademe kademe müslüman > deist > agnostik oldum şu an ki 29 yaşıma kadar.

ve bu agnostik olmam noktasında cern ve daha nice bir sürü büyük deneyler ben mezara gidene kadar tanrının varlığı veya yokluğuna ilişkin bilgi sahibi olmamı sağlayamazsa, agnostik olarak öleceğim. dolayısıyla ben felsefe,bilim ve militarizme,anayasaya,devlete gönül vermiş biriyim. beni ve ülkemi "şüphesiz ki koruyan" tek şeyin "tsk" olduğunu biliyor,görüyor,inanıyor ve onlara minnetim sebebiyle saygı ile selamlıyorum. çünkü askeriyede asker de olsanız, sivil olarak askeriyeye gönül vermiş de olsanız dahi askerin ve askeriye gönüllüsü militaristlerin eğilmesi,el ayak öpmesi söz konusu değildir. asker her daim dik durmakla mükelleftir. bu nedenle militarist biri de dik durmakla mükelleftir. dolayısıyla militarizmin bu yönü boşluğu doldurmak için gayet yeterliyken birde bunun üzerine gerçeği bilimin ortaya çıkarması sebebiyle bilime inanıyorum ve de bu bilimin ortaya çıkardığını doğru veya yanlış olarak tanımlayabilme,sorgulayabilme yetisi verdiği için, felsefeye başta bilim felsefesi (mantıksal pozitivizm) olarak gönül vermiş biriyim. ne dersiniz belki de tanrı vardır ve bizi tanrıyla buluşturacak şey din değil, bilimdir belki de !? ya da tanrının olmadığı, yalnızca kendi ektiklerimizin sonuçlarını yaşadığımız bir evrende ve dünyada yaşadığımızı kesinleştirecek şeydir belki de bilim !? o yüzden mezara dek bu iki sorunun bu büyük deneyler neticesinde cevap bulacağı zamana dek agnostik olmanın en mantıklı sonuç olduğuna kanaat getirmiş ve gerçek dünya ile bağımı koparmayan aksine gerek dünya ile yüzleştiren bilim ve felsefe ile hayata bakmak durumdayım.
o kadar okusak athena olurduk amk.