bugün

radikal islamcıların duyduğu gereksiz rahatsızlıktır.
radikal islamcı olmayan beni rahatsız eden kelimedir. neden bilmem ama ''tanrı'' demek yerine ''allah'' demeyi tercih ederim.
Bir türlü anlam veremediğim durumdur.
Tanrı kelimesi eski türkçede ki tengri kelimesinden gelmektedir, yani öz türkçedir. Neden tanrı kelimesinden rahatsız oluyorsun diye sorulduğunda bazı islamcılar, altyazılı ve türkçe dublaj izledikleri yabancı filmlerde gördüklerini gerekçe göstererek hristiyanlar tanrı diyor biz allah diyoruz diyorlar. Onlar tanrı demiyor ki god diyor. Biraz akıl yürütmelerini tavsiye ederim.
(bkz: tanrı evrenseldir).
tanrı, tengri, allah, eli, bog, dios, dio, dieu.. hepsi tek bir yaratanı işaret eder. ha arapça ha türkçe; allah tektir, yaratan tektir.
kulaktan dolma müslümanların atarlandığı kelimedir tanrı. oysa allah'larının ilk isminin yahve, yehova ve ınri kelimelerinden türediğini bilmezler bu yahudi çakmacıları.
tanrı kelimesinin allah kelimesine denk düşmemesi rahatsızlık duymayı gerektirmez.
rahman gelimesi de, rab kelimesi de, kerim kelimesi de allah kelimesine denk düşmez ama sen bunlara bi şey demezsin.

her şeyi yerinde kullanırsın. bazı kalıplaşmış sözler vardır bunlar bizim kültürel mirasımızdır.

örnek : tanrı türkü korusun!

tanrımıza hamdolsun milletimiz varolsun!

allahtan başka ilah yoktur! gibi...
hiç kafası çalışmayan adamdır. Abi bak cehennemde kavrulayım, mezarda ters döneyim, topraklar kabul etmesin beni arada bir fark yok dedim anlatamadım bazılarına. Allahın sevdiği isimler ile seslenmek tabii ki öncelik olmalı fakat tanrı diyenlerin sanki puttan bahsedermiş gibi yadırganmaları tamamen saçmalık.

Böyle kişilerin islamın içinde olması beni üzüyor ayrıca. Müslüman akıllı olur diyen peygamberimiz bunlar için nasıl üzülüyordur kim bilir. Oğlum kurmayın kendinizi bu kadar arapça sadece bir dil, camide şu aşağıda bulunan arapçayı duysanız amin diyeceksiniz lan.

link burda coşun gençler, amin demeyi unutmayın *; http://www.youtube.com/watch?v=pto96RqxZw4