bugün

şu yaz günü deniz kenarında oturup biramı yudumlarken, önümden geçen sahiller dolusu kestane renkli memeleri, bacakları, neşeli kahkahalar çıkaran kadınları gördükten sonra ihtimal verdiğim durum.

kadın memelerini yarattığı için erkek olduğuna daha çok ihtimal verdim. hem kendisi, ''bak çocuğum, şu benim yarattığım memelere, bacaklara, kalçalara bak, şu salıntı yürüyüşlere bak'' diyor, ''bak neler yaratmaya kadirim'' diyor.

yarattığı, ortaya çıkardığı şeylerle övünenler genelde erkeklerdir. ve tanrı yarattıklarından bahsetmeyi seviyor. o halde tanrı erkektir.
saçma bir o kadar da gerizekalı bir düşünce. kadınlar da erkeklere baktıkları zaman aynı şekilde mükemmel diyorlar. o zaman da (haşa) tanrı kadın mı diyecekler? erkek kadına, kadın da erkeğe güzel görünür ki cinsiyetlerinin bir özelliğidir.
Üstünde azıcık düşünecek olursak ,Feminist bir yaklaşımdır.
meleklerin bile cinsiyeti yoktur. Allah zamandan, mekandan, şekilden münezzehtir.
sen kafanda Allah diye bir şekil canlandırdıysan, bil ki Allah öyle değildir.
bu önerme aklıma bir an tanrının abaza olma ihtimali ni getirdi, abaza mıdır ki?
genellikle çocuklukta birçok kişinin aklına gelen ihtimaldir. tanrı'yı sürekli gördüğünüz beyaz sakallı amca sanmaktır.
evvela bu varsayımın asıl kaynağı hristiyanlık ve eski yunan mitoloji dinleridir. zira; baba, oğul ve kutsal ruh üçlemesindeki baba, tanrıyı nitelemektedir. keza; zeus, apollo vb. de erkektir. küçüklük dönemime denk gelen; "sezercik aslan parçası", "sezercik yavrum benim", "sezerçük at yarra" gibi yeşilçamın en ağlamaklı sikimsonik filmlerinde de başrol bebesinin; * "allah baba" diye dua etmesi de ondan sonra gelecek jenerasyon için yaratıcıya erkeksi özellikler atfedilmesini sağlamıştır.
böyle birşeyin ihtimali yoktur çünkü kendisini cinsiyetsiz olarak tanımlamıştır ama erkeği bu kadar kayıran tanrının acaba sorusunun akıldan gecmesıne vesile olmuyorda değil.