bugün

Tanrıya bir soru. Evet eğer ordaysan beni duyuyosan söyle. Ben bu dünyaya sana iman etmeye mi geldim. Karnımı doyurmak için çalışmaya mı.
ÇÜNKÜ BU SENiN SINAVIN. hayır arkadaşım herkese eşit imkanlar verilmiyo. evet sınav. sanane.
tanrı kimseyi zengin yaratmadı, zenginler çalıştı sen ise yattın şimdi bunu söylemeye hakkın yok.
Çünkü Allah ilmi isteyene,zenginliği istediğime veririm diyor. Demek ki insiyatifini vermemekten yana kullanmış. Muhtemelen sapıtabileceğini ve mevcut durumun senin için daha hayırlı olduğunu da düşünmüş olabilir. O herşeyi hakkıyla bilendir.
Dünya üzerinde ne olursa olsun dinciler "ee demek ki hayırlısı buymuş, böyle olması gerekirmiş" diyecek ve asla çözüm üretme ihtiyacı hissetmeyecektir. ilim konusuna gelince emin olun o bile bir yerden sonra zenginlik ister. Parayı verip en iyi eğitimleri alabilirsin mesela. Ama zengin değilsen bir yere kadar kendini geliştirebilirsin.
Öteki sefere kralsın be oğlum.
görsel
Ulan hiç huyum değil aynı başlığa iki entry girmek ama dayanamadım @3 teki arkadaş demiş sen yattın zengin çalıştı. E be densiz zenginin çocuğu çalıştı mı? Adam doğuştan zengin.