bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Avrupa "bizi barbar ve dindar yobaz olarak görürken" ...

  islam Ülkeleride "bizi kafir olarak görürken" ...

  (Evet bunlar 'allahu ekber!' Diyerek kafa kesenler.)

  Türkün türkten başka dostu olmadığı bir kez daha ortaya çıktı...

  türkün türkten başka dostu yoktur

  Edit= başlığa noktalama işareti koyabiliyorduk da biz mi koymadık mübarek.
  19 -3 ... 10000000146
 2. 2.
  Doğru olandır özellikle dönemimiz itibarıyla kimin dost kimin düşman olduğu belli olmuştur.

  Dost kara(!) Günde belli olur...

  (!)= soma.
  8 -1 ... 10000000146
 3. 3.
  yaşayıp gördüğümüz gerçektir.
  1 -1 ... kocyurekdelikurt
 4. 4.
  http://galeri.uludagsozlu...9Fka-dostu-yoktur-624723/
  -1 ... niels bohr
 5. 5.
  hassiktir lan dedirten önerme.

  oğlum bak geçmişine türkü türkten daha çok siken olmuşmu.
  4 -10 ... horoznuri
 6. 6.
  1980 kusur yıllarda harp okuluna girişlerde sorulan 'Türk'ün dostu kimdir?' sorusuna verilen en güzel cevaptır...
  3 ... chealan
 7. 7.
  bok kaplamalı ırkçı gözlükleriyle pek bir şey göremeyen dünyayı anlayamamış, bir ülkede yaşayan herkesin aynı görüşü benimseyebileceğini düşünebilen 10 ıq civarında birinin sözleri olabilir bu sözler.

  dünyada sadece iyiler ve kötüler vardır.
  2 -8 ... anarsist fikirlerim var
 8. 8.
  Butun gun kahvede okey oynayip "cay icen", cogunlukla orta yas ustu abi soylemi.
  ... 0oopst
 9. 9.
  Ortadoğu gündemiyle beraber kesinleşen kanı.

  Bir kaç gün önce IŞiD peşmergeye saldırmaz demiştim. Erbil ve Süleymaniye'ye saldıramaması bu durumu ispatladı. Peşmergenin bir halt olduğundan değil IŞiD'i yönlendiren israil'in stratejisi dahilinde gerçekleşmedi bu eylem. Zaten Birleşik Devletler, Suriye'deki radikal islamcıları, müslüman şiileri, Mısır ordusunu, peşmergeyi ve Türkiye'yi destekliyor. Rusya, Suriye rejimini ve iran'lı şiileri destekliyor. Türkiye, muhalifleri, El Kaideyi ve IŞiD'i destekliyor. El Fetih ve Hamas, müslüman sünnileri ve Mısır'lı sekülerleri destekliyor. Suriye rejimi Hizbullahı, IŞiD'i destekliyor. El Kaide, muhalifleri ve radikal islamcıları destekliyor. israil, El Fetih, Hamas, Suudi Arabistan, iran, Suriye rejimi, Hizbullah, Türkiye, Ürdün ve Rusya ile çatışıyor. Birleşik devletler, iran'la, Hamas'la, El Fetih'le, Suriye rejimiyle çatışıyor. Türkiye, Mısır ordusuyla, Esad'la çatışıyor. Katar, Hizbullah'la çatışıyor. Lübnan'lı sünniler Ürdün'le çatışıyor. Peşmerge bu çaprazlama da IŞiD'e saldırmaz. israil'in sivil terörist ordusu çünkü. içinde Kırgız, Rus, Amerikan, Türk, Kazak ne ararsan var. Bütün bu döngünün dışında kalan ve her gün yüzlercesi ölen Türkmen'ler tek kaybeden. O sebeple Kürt ve Arap rahat. Boşuna demiyoruz Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur diye.
  2 -1 ... sevgili gandalf
 10. 10.
  genelde turancı görüşe sahip arkadaşlarca 'türkün türkten başka dostu yoktur' sözü pek beminsenir. lakin pekte doğru değil hatta hiç değil. tarihte türklerin bir birlerine zarar verdiği çok olmuştur. ama ben olayı biraz daha sahsi düzeye indirgeyeceğim.

  şöyleki nihal atsızın su şekilde sözleri var

  - ' aynı günde doğan bir türk çocuğu ile bir yahudi çocuğunu aynı terbiye müessesine alıp ikisine de yalnız esperanto dili öğretseler ve aynı şartlar altında aynı terbiyeyi verseler bile muhakkak ki türk çocuğu yine yiğit, yahudi yine korkak olacaktır. türk çocuğu yine doğru, yahudi yine sahtekâr yetişecektir.'

  - 'yağmur oğlum! bugün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.

  komünizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

  bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır. japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler içerideki düşmanlarımızdır. bu kadar düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı. tanrı yardımcın olsun!

  şimdi bir örnek vereceğim bir tatar türkü,iki türkiye türkü ve bir cerkes var. bunlar gerçek hayatta karşılaştığım insanlar.

  tatar sahıs : has türk olmasına rağmen ' tatar sadece tatardır. tatar türk falan değildir' gibi bir cümleyi papağan gibi tekrarlar. türkiye ve türkiyedeki türklere atılmış bütün iftiraları savunur. ermenilere soykırım yaptınız, rumları kürtleri katlettiniz, gibi gibi daha pek çok şeyi alaylı ve kibirli bir uslupla söyler. bu vatan için ölmüş şehidi bile sehitten saymaz.

  1.türkiye türkü: sol grupların peşine takılmış aynı şekilde üniter devlete türkiye cumhuriyetine düşmanca olan her türlü faaliyeti ve fikri destekler. çünkü sosyalist olabilmek için kendi milletine tarihine sövmelidir başka türlü cool görünemez.

  2. türkiye türkü: cemaatçi olan yakına kadar on numara akp yalakasıyken bu aralar kafası karışık olan kişidir. dersimi, sözde ermeni soykırımını bahane edip kendi kendine ümmetçilik yaptığını zanneteden cumhuriyet karşıtı zavallı kimsedir.

  çerkez: bu devleti milleti, seven kendisini vatandaş olarak türk vatandaşı gören devlete karşı olan her şeye karşı olan. hattta anadilde eğitim bahanesiyle ayrılık çıkarmak isteyen tek tük çerkez derneklerinden bahis açılınca ' kanıma dokunuyor bu şerefsizlerin yaptıkları' dderken aynı zamanda atatürk ilke ve inkılaplarına gerçekten tüm kalbiyle bağlıdır.

  şimdi soru basit bunlardan hangisi adam gibi adamdır? bu örnekler gerçek hayatta bizzat tanıdığım karakterlerdir. ve görüldüğü gibi Hüseyin nihal atsız ın varsayımlarıyla malesef uyuşmamaktadır. Hepimiz çevremizda bu tip insanlara çokça rastlamışızdır. Görüldüğü gibi ' türk olan illaki vatanına milletine tarihine sahip çıkar ' hükmü ve çerkesleri düşman olarak görme hükmü basbayağı çelişiyor.

  düşman denilen çerkeslerin yüzde sekseni bu ülkeyi, üniter yapısını tarihini severken. uğradığımız haksızlık ve iftiralara karşı hep yanımızda olurken türklerin ancak %50 si falan onlar kadar bu değerlere sahip çıkıyor.

  buradan da insanların ırklarına göre değil sahip oldukları zihniyete göre değerlendirilmesi sonucu çıkıyor.
  kısaca olay zihniyet meselesi sayın sözlük. ki olayı zihniyete indirgediğimizde ırkçılığı ortadan kaldırma gereği hissediyoruz haliyle. nasılki ailemizi seviyorsak kolluyorsak sahip olduğumuz milletide sevmek kollamak gayet normal. yaklaşımımız bu şekilde olmalı. ancak bir ırka mensup bütün herkesin düşündüğümüz fikirlere sahip olması hele su toplum yapısında çok zor. insanların tornadan çıkma misali aynı fikrin rahatlıkla empoze edildiği, toplumlar sadece ilkel kabile toplumlarıdır. bu günün dünyasında insanlar pek çok etkiye maruz kalırken bütün türkler yine iyi yetişmiyormuş demekki... sırf irka dayalı fikriyatın tıkandığı daha çok yer var ama ben bu anlattığım kısmın en önemli yer olduğunu düşünüyorum.
  3 -1 ... eduardo elric