bugün

genelde çürük ayıcıklar bunları temsil eder.
Piyasaya duracellin "bak bu siradan.karbon pil" demek icin surdugunu dusundugum urun. Cunku yok bole bisey piyasada.
duracell markasının tozunu yutan pillerdir. duracell ile aralarındaki kalite farkı, sporting gijon-real madrid arasındaki kalite farkından daha fazladır. pil üreticilerine geçmiş olsundur.
Akıllara Duracell ayıcığını getirir.
klişe pillere elveda marjinal piller piyasada.

motto yaptim ya la.
yıllarca elit pil üreticileri tarafından itin götüne sokulan pillerdir. iç içten nasıl bir nefret biriktirmişsem içimde bunlara karşı başlığı görünce orospu çocukları dedim içimden.
Bi boka yaramayan pillerdir.

Discman sahipleri bilirler, bir albümün sonunu getiremezsiniz bu pillerle, albümde dinleyemediğiniz şarkıların yerini kendi seslendirdiğiniz kürdili hicazkar makamda nameli okkalı küfürler alır.
tek rakipleri sıradan kireç önleyiciler olan, tek görevleri de muadilini yüceltmek olan pillerdir.
karşılaştırmalı reklam kurbanlarıdır onlar.
kapitalizmin, subliminal mesajlarla kafamızı yaptığı reklam sözüdür. hep en iyisini isteyen insan profilini oluşturmayı hedefleyip, hedefine de ulaşmışlardır. ben sıradan çinko karbon pilim...
(bkz: 25 krş).
bitince ısırılan, buz dolabında şarj edilen hatta sıcak su ile kaynatılıp bir miktar daha kullanılan pillerdir.
https://fbcdn-sphotos-a-a...371649285_771156512_n.jpg
pilin ezigidir.
sıradandır alırsın, aldığın gibi biter pişman eder insanı.
Benim o. Hemen yoruluyorum.
Pilli mause aksam açık bıraktığında sabah bitmiş olan pildir.
Çocuklarımızın çocuklarının hatta onlarında çocuklarının çocuklarınında duyacağı, izleyeceği reklam repliği.
duracell pil reklamı itemi.
duracell'e göre 10 kata kadar daha kısa ömürlüdür.
(bkz: kelime oyunu)
Bimde satılanlar piyasanın en iyi sıradan çinko karbon pilidir. Net.
vibratörünüzü yeteri kadar titreştiremeyecek pillerdir.
(bkz: duracell)

Reklamla özdeşleşti artık firma.
Pil ticaretine girip marka olarak bu ismi seçsem müthiş kat ederim yeminle! Öyle aşina olundu ki bu isme...
Hiç bir zaman hakettiği değeri göremeyecek pildir. Dayanıklı degildir, görevini yerine getirir lakin yinede kimseye yaranamaz.