bugün

benim gibi bu tür tartışmalardan bıkmış bir yazarın isyan cümlesi.

belki buna benzer başlıklar daha önce açılmıştır ama inanın sıkıldım artık. birbirinize laf sokmanızdan, sikim sikim açık aramalarınızdan bıktım.

kendinizi tek bir kategoriye sokup diğer bütün görüşlere kin beslemenize iğrenerek bakıyorum. savunduğunuz fikir doğru olsa bile savunuş biçiminiz, diğer görüşlere saygılı olmayışınız beni soğuttu sözlükten. sol frame' ye bakamıyorum artık. ne zaman baksam " kürt - türk ", " laik - şakirt " , " izmir " tandanslı başlıklar görüyorum. yeter diyorum artık yeter.

hiç mi saygınız yok birbirinize. hiç mi tahammülünüz yok eleştiriye. hiç mi sorgulamadınız fikirlerinizi. yanlış olabileceğini hiç mi düşünmediniz ? nasıl insanlarsınız siz anlamadım ki ben. inanın soğutuyorsunuz insanı. çok kişi var çevremde sırf şu sözde "laikler" yüzünden atatürk' ten, sahte " dindarlar" yüzünden inancından soğuyan. ve bütün bunların sebebi bu kişiler. ezbere konuşan, öğrendiği şeyleri hiç düşünmeden konuşan insancıklar yüzünden. inanın her şeyden soğuyorum sizin yüzünüzden. çevremden, insanlardan.

yapmayın etmeyin. soğutmayın insanı. bıktım sizden de , muhabbetinizden de. saygı çerçevesinde, eleştirel bakış açısıyla konuşun, tartışın.
Yerinde bir tespittir efendim. Her önüne gelenin rahatça açıp, pervasızca entry girdiği şakirt ve laik başlıklarının azalması gerekiyor.
(bkz: adam haklı beyler dağılın).
altına imzamı atacağım önerme. Ayrıca bu durum bazılarının da işine geliyor onu da bilmek lazım.
evet. haklı bir isyandır. elbette karşılıklı eleştiri olacaktır, lakin bunu somut saçma nitelemelerle tartışmak sığlıktır. türbanlı bilmem ne diye başlık açan karşılığında laik bilmem ne kız diye karşılık buluyor; sonra iyice köpürüyor. laik bilmem ne diye başlık açan kendisini yakın gördüğü insanlara karşı küfürümsü başlığı göze alıyor demektir mesela. ama sen kimsin ki benim kutsalıma saldırtacak, karşılıklı önyargıyı artıracak söylemlerde bulunuyorsun. hakkın ne? din senin mi? laiklik kavramı sadece senin mi? normal hayatta başı açık laik insanlarla iletişime geçerken, türbanlılarla iletişime geçerken bu zihniyette iseniz yazık size. öyle değilde bir inat, aidiyet duygusu ile yapıyorsanız sırf bunu bir kısırdöngü içerisinde karşılıklı küfürleşme sığlığı size yeter. yada sırf dikkat çekmek için yapıyorsanız bu kimlik kazanamadığınızı, ergen yada ergen psikolojisinden hala kurtulamamış olduğunuzu ispatlıyor.
isyanlarda olan bünyelerin haykırışıdır.

ben de hocu.
--spoiler--
hristiyanliğa laf edenlere neden bir şey söylemıyorsunuz dedirten önerme dir .
--spoiler--

hristiyan bilmem ne kadın.. bilmem ne yapan hristiyan kadın gibi nitelemeler olup sırf aşağılamak için başlık açan olursa aynı önerme onlar için de geçerlidir. aynı önerme bu tarz sırf aşağılamak için yapılan tüm nitelemeler için gerçerli önermedir, isyandır.
güncel Önemli Başlıklar