bugün

TRT-1 Tarih:27.11.2012 Saat:23.05
an itibarıyla trt 1'de başlamış olan harikulade türk filmidir.
Daha basladigi andan kahkahalara bogan ertem egilmez filmi.
kanape&polar battaniye ve patlattığım bol tuzlu mısırlarımla karşısında keyiften dört köşe olduğum andır şu an , ahanda arap bacı fal bakıyor iki vakte kadar diyor ,adile naşit sahnesi .. ooyyhhş sözlük
an itibari ile trt 1 de yayınlanan ve gülmekten yerlere yatıran filmdir.
yıllar geçti koca adam oldum hala bu filmdeki gulyabani ürkütür beni.

http://galeri.uludagsozlu...Ct-karde%C5%9Fler-217655/
http://www.youtube.com/watch?v=GB1-S47ME50

bu da onun çincesi(!).
an itibari ile trt 1 de yayınlanmakta olan efsane komedi filmi. ilk seyrettiğim günkü gibi delicesine gülüyorum hala...
bugün star tv'de yayınlanmıştır.
kumandan dayı'nın(şener şen) tavla oynarken zar attığı fincanı yutup, kahve fincanıyla zar attığı efsane sahne her zaman güldürür. bakın yine güldük...
Hiç eskimemesini umduğum film. Ulan herkes zaman içinde ileri gider, bizim sinema nasıl bu kadar geriledi, hayret doğrusu.
basit esprilere hala gülebilenlerin olduğunu kanıtlayan gereksiz film.
türk televizyon tarihinin en komik filmi. bir diğeri ise hababam sınıfı.
şaban' ın korktuğu fazla esmer kadın (bkz: Yasemin Esmergül)' dür .
sıkıldıkça izlenip gülünesi film.
Feto-tayyeap-abdullah gül.
an itibariyle star tv'de yayınlanan efsane.
şener şen ve kemal sunal bahçede gulyabaniyi aramaktadırlar. birden karşıdan gulyabani görünüverir:

ş-seni çok seviyorum sütoğlan.
k-peki ya babamı?
ş-en çok onu severdim zaten.

ayrıca gulyabanin göründüğü sahnelerdeki müzik kopartıcıdır.
yılların eskitemediği efsane film.
bir dönem aynı bardaktan süt içmek ile olunduğu sanılan durum.
yasemin'in şaban'a hallendiği ve şaban'ın ondan tırstığı sahneler ve kahyanın bağlıyken gelen kadınlar "seni gulyabani mi bağladı?" diye sorunca "evet evet o bağladı yaa" moduna yatıp kendini çözdürerek topuklama sahnesi filmin biraz geri planda kalan bombaları arasındadır.
bu filmde kerami bey'in paso borç takıp sonra da entrikalarla o borcu ödeyecek paraları toparlamaya çalıştığı, bu arada da borç paralarla yaptığı alemlere davet etmeyi ihmal etmediği sarraf efendi rolündeki abi louis de funes'e epeyce benzemektedir.
küçükken gulyabanisinin korkusundan geceleri uykumu kaçıran süper komik, şahane ötesi film.
Zamanında korkusundan uyutmayan gulyabani, şimdi sadece komik gelmektedir.
Düşük zekalı insanlar için planlanmış film. Zevksiz insanları güldürebilir.