bugün

işi gücü futbol sohbeti olanlardan daha faydalıdır.
net bir sonuca varılmayacağını bildiği halde saldırır tarzda tartışıyorsa kendi gerçeklerini dayatma derdinde olan bir egoistin varlığından bahsedebiliriz ama insancıl bir şekilde bir şeyler anlatmaya çalışıyorsa takdir edilesidir! yine de din tartışmaları feci gerer beni!!!
sürekli futbol tartışan orospu çocuğundan daha az orospu çocuğudur. belki orospu çocuğu bile değildir. hayatın en önemli sorusu üzerine yoğunlaşmıştır.
namazında niyazında insanların abdestini bozduran laflar telaffuz etmesine sebep olan, marjinal olmaya çalışan, yiyeceği küfürlerden dolayı kendini düşünmeyen, bununla yetinmeyip annesini hiç düşünmeyen insan türüdür.
insanların şikayetlerini her zaman dikkate almak lazım hem de uslubuna bakılmaksızın. bir insan inandığı şeyi tartışmak istemiyorsa bu onun tercihi ona saygı göstermek zorundayız. ama internet ortamında tartışmakta sınırların kaldırıldığı yani kaldırılması gerektiği merci değil mi. istediğimizi yazarız bu hakkımız var mı. bunu engellemeye çalışmak inanın hoş bir şey değil. aslında tartışılan misyonerlik fikridir, misyonerlik her öğretinin maalesef olmazsa olmazı.

tartışma mevzularının şiddeti karakterle alakalı olduğunu, başka başka şeyler düşünen çok zıt fikirlere sahip insanların bile birbirlerine sevgi ve saygı besleyebileceklerini düşünürüm çünkü ben bir birey olarak bu toplumda bunları yaşadım.
sürekli inancını dayatan amcık ağızlı şakirtlerden daha iyi insanlardır.
dünyadaki en önemli şeyi tartışan adamdır.

ulan varoluş sebebini nasıl merak etmezsin lan. kimilerine göre sonsuz azap sonsuz huzur, kimilerine göre bir hiçlik. nasıl tartışıp kendince bir sonuca varmaya çalışmazsın. nasıl bu konuda beyin fırtınasından uzak kalırsın. ya da nasıl böyle bir konuda senden yüzyıllar önce inmiş bir kültür kitabına sadık kalıp bu konunun tartışmasını bile yapmazsın.
bizim dinimizde din kardeşleriyle tartışmak çok uygun görülmesede oturup maç tartışmaktan daha uygundur herhalde.