bugün

- bırak stadyuma, götünü kaldırıp kahvehaneye gidip takımının maçını izlemekten imtina edip, sözlükte haşmetli ve kudretli taraftar, ayrıca futbol alimi kesilen fanatik sözlük yazarları,

- karşısına geçse el pelçe divan durup gıkını çıkarayamayacağı siyasilerin icraatlerini, küfür eşliğinde doktrinel eleştirilerle sorgulayan partizan sözlük yazarları,

- ölüm ve silahla arasındaki ilişki, counter-strike ve hollywood filmlerinden ibaret olup bu ülkenin kurucusuna "paşa!" diye başlayan cümleleriyle güya hesap sorduğunu zanneden sözlük yazarları,

- kız-erkek ilişkilerine dair tüm bildiği, izlediği romantik komedilerden kalan aforizmalar olup, yıllardır düzenli sevişiyormuş ayağına yatan sevgi pıtırcığı sözlük yazarları,

- hayatında karşısındaki insana üstüste iki cümle kuramayıp, ortamlardan çıkmayıp, geniş arkadaş arkadaş çevresinden sıkça dem vurmaktan ölesiye haz duyan sözlük yazarları,

- gigantic ya da dokunulmamış kıllı üreme organının, elinden başkasıyla muhatap olmadığı gerçeğininin yalanlığına kendini inandırıp, fantezilerinde kurduğu yaşanmışlıkları anı olarak anlatan sözlük yazarları,

- her bayram namazına babasıyla beraber iştirak etme diktesini kabullenip, anarşist, asi ve reddedici sözlük yazarları.

- suratındaki sivilce veya fazlaca etli ve kemikli kısımların varlığından dolayı intiharı bişe düşünüp, burada bir kıvanç tatlıtuğ, bir marinescu olduğunu iddia eden sözlük yazarları.
memesi olan biri 'yoruldum' diyor entiri yağmuruna tutuyorsunuz.
benim sap kardeşim, emekçim 'çalışmaktan götüm çıktı' diyor. yüzünüzü ekşiterek eksi veriyorsunuz.
ne kadar iki yüzlü insanlar oldunuz?
Mesela ismi lazım değil bir adet yobaz arkadaş. Az evvel başlık açmış yedirmeyiz falan diye. Ehlisünnet din iman hikaye belki düşer diye yardırmak şahane tabi.
-Zor olmuyor mu olric?
+ney zor olmuyor mu efendimiz?
-her sabah iki yüzünü de yıkamak!!