bugün

uuserlarin bazilarinin yaptigi is. yahu bu ülke halkiyla seferber olmus, atatürk ve bir cok basarili insanlar sayesinde yar zor adama dömüs, aradan bilmem kac yil gecmis, ülkede yeniden sorunlar cikmis, sen gelip iki entry girip ülkenin durumunu, olmasi gerekeni yaziyorsun. kicini kaldirsan halbuki daha somut olacak.
daha dün yazar olmama rağmen hemen gözüme çarpmış olan trollerin yaptığı eylemdir.
günlük hayatta da çok karşımıza çıkar böyleleri, muhattap olmayın.

geçen gün arkadaşla okula gidiyorum, gel sana kürt böreği ısmarlayayım dedi.
iyi dedim, girdik pastaneye, adam kaç porsiyon olsun apla dedi? vayy dedim, şimdi de porsiyon porsiyon böleceksiniz ülkeyi öyle mi?
her neyse, sonuç olarak almadan çıktım.
tepkimi koydum, vatanımı kurtardım.
o yee.
daha önceki nesillerin kahvehanelerde yaptığı şeyi, teknoloji nimetinden yararlanarak sanal ortamda yapmaktır.
şimdi daha mı iyi? değil.
eskiden en azından vatanı kurtarırken okey oynuyoduk, iyi oluyodu.
sözlükte bile vatan hainliği yapmaktan kat kat iyidir.
hazırcı tembellerin savlarıdır. sözlükten mi ülke kurtarıcaz, facebook tan mı ülke kurtarıcaz, twitle mi ülke kurtarıcaz, sen yürüyüş yapacaksın da ülke mi kurtulacak, sen şikayet edince ülke mi kurtulacak ... bitmez bunlar. hiç bir şey yapmayalım hiçbir fikrimiz olmasın, hiç konuşmayalım. ancak, savaş ilan edilince çoluk çocuk hep beraber savaşalım. aştılar insanlar bunları artık.
sözlük ne ki bazı insanlarımız facebookta misal ''şehitlerimiz için 1.000.000 kişi toplarım'' adlı gruplar açıp ülkenin kurtulacağını sanıyor.
sanal alemde aşk yaşamak gibidir. bi'bok ifade etmez.
(bkz: klavye spartacüsü)
okulda istiklal marşından kaçanlar sözlükte vatan koruyorlar.
ilk önce kendini bu ülkeden kurtarması gerek. Git buralardan çocuk yada gidelim ülke kurtarmanın suç olmadığı yerlere
insanların konuşmasını engellediniz artık yazmalarından da mı korkuyorsunuz. Akp putlardan nefret eder ama en sevdiği seçmen put gibi seçmendir. Konuşmasın , sorgulamasın , vergilerle sikilsin sesi çıkmasın işinden çıkıp evine giderken bomba patlasın ölsün ama ailesinden birisi çıkıp kesinlikle devleti suçlamasın, gün gelir bunların hesabı hepinizden sorulur.