bugün

1 hafta sonra yerini maç başlıklarına bırakacak soguk savaştır. yemin ediyorum insanların tercihlerinden ötürü yemediği küfürlerin kalmadıgı bu ortamdan midem bulandı!!!

turkcell süper lig n'olur başlasın...

hatta mümkünse;

(bkz: siyah ulan)
kabak tadı veren savaştır, chpliler ve akpliler birbirini yiyedursun abura koyim teröristlerin partisi yüzde 10 gibi hayvani bir oranda oy aldı, ne zaman bu kadar ürediler anlamadım gitti.
gündemi takip eden, hayatı yemek, içmek, eğlenmek ve seksten ibaret görmeyen bünyelerin güncel olaylar hakkındaki fikirlerini ortaya sunması sonucu oluşan savaş. savaş kelimesi pek oturmadı bu duruma ancak böyle şeyler normaldir fikirler tartışılmalı ki doğrumu yanlış mı ortaya çıksın.
Fikirler elbette tartışılmalıdır ama saygı çerçevesinde. Durmaksızın senden farklı düşünenlere hakaret etmek ve bu hakaretleri de başlıklar olarak açmak, bunu yapan hangi fikirden hangi görüşten olursa olsun, dillerine doladıkları insan haklarına sığar mı? Bunu sistemli bir şekilde yapanlar bu toplumdaki insanların arasına kin ve nefret sokmaya çalışıyor olabilir ancak.
fikri mücadele kastedilen başlıktır.

fikri mücadele savaş değildir. farklı fikirler olmazsa üretim de olmaz. durağanlık tektipçiliğin özelliğidir.
fikierler tartışılmalıdır. hürce ve özgürce. ama karşıt fikirlere saygı göstererek, karşı tarafı kırmadan ve üzemden. ama bunu yapabilecek kişi sayısı azdır diye düşünüyorum.
muhalefet olmazsa iktidar olmaz.
sözlükte değil ortaya fikir koymak, yorum yapmanın bile kabullenilemediği bir durumun söz konusu olduğu savaştır.
siyaset ve ağır derecede futbol haricindeki konularda o kadar da ciddi olmayan savaştır.

(bkz: beyaz ulan)