bugün

sözlük bünyesinde yazarlık yapan ve panathinaikos takımını gönülden destekleyen güruhtur.

efendim, belirtmekte fayda var ki; sporla ilgili olduğumuz için bu konuda esneğiz. mesela ben galatasaray, cska, zenit, liverpool, panathinaikos takımlarını aynı anda tutabiliyorum. fakat gönülden bağlı olduğum, futbol takımım zenit'tir. cska'yı basketbolda avrupa'da desteklerim. liverpool ile galatasaray'ın yeri ayrıdır, zenit kadar sayarım severim. panathinaikos ise sırf yunan sempatizanlığımı dışa vurmak için seçtiğim muhteşem bir kulüptür, gönülden desteklerim bu herifleri de.

mesela euroleague finalinde cska-panathinaikos oynadı, hiçbir şey diyemedim; tutamadım. kim yendiyse ona sevindim, maçın sonuna kadar en ufak heyecan yapmadım, çünkü sonunda benim takımım yenecek, benim takımım kaybedecekti. bu bağlamda, illa ki kanınızın yeşil akması gerekmiyor panatha taraftarı olmak için. bilinenleri,

(bkz: der meister)
(bkz: anelia) - fasulye kontenjanından katıldı
(bkz: içimizdeki yunanlar)
panathinaikos'un hangi türk kulübünü "şey ettiğini" merak eden taraftarlardır.
fasulye kontenjanından katıldığım taraftar grubu. yeşil-beyaz falan güzel renkler diye düşünüyorum. *

onun haricinde futbolun bir spor olduğunun bilincinde olup, maç izlerken milliyetçilik dürtülerini kapının dışında bırakan taraflardır. 100 sene önceki savaşı, ağızlarına 10 sene koymazlarsa da hatırlamayacakları baklavayı, hedeyi hödöyü bahane edip yunan düşmanlığı yapmaz, takım sevgisinden vazgeçmezler.. kimseyi de tuttuğu takıma bakarak yunan, türk, yeni zelandalı, papua yeni gineli vs. diye fişlemezler.
(bkz: yunan muhipleri cemiyeti)
(bkz: yüzü koyun uzanın şöyle)
pana'yı tutmazdım ama bundan sonra bende pana'lıyım ulan. yaz beni..
çok üzgün ve mahzundurlar.

galatasaraylı, fenerbahçeli olup türkiye'yi kurtaracaklarına, panathinaikos'u destekleyerek ülkelerine inanılmaz zararlar vermişlerdir. halbuki amaçları sadece aynı renklere gönül veren sözlük yazarlarıyla sevişmekti, yani şey, bulup "aa bu da panathalı lan" diyebilmekti.

(bkz: bsg)
istatistiklere bakılırsa, geneli lise talebesidir.
öyleyse hep beraber:
"gese febe çok sıradan, panatinaykosluyum baaaaaan, çok havalıyaaaam"
yurdumdaki elazığspor'u, ofspor'u, karsspor'u beğenmemiş gitmiş kafirin takımını tutmuşların grubu.
http://www.youtube.com/wa...next_from=PL&index=21

özellikle buna çok gülerler.
yaptığım araştırmalara göre; en sevdikleri şarkı da şudur:
http://www.youtube.com/watch?v=uSjvacaBZIU&feature=PlayList&p=1F9B551EC8D27361&playnext=1&playnext_from=PL&index=9

bu şarkıyı beğenerek dinleyen 100 panatinaykos taraftarına sorduk. 85'inden, "aynı beni anlatıyo yeee", 13'ünden "ya ya ya, şa şa şa, panatinaykos çok yaşa" ve 2'sinden de "ben liseliyim ama olgunum taam mıaaa" cevabını aldık.

icimdeki deniz/bursa.
sendeyiz banu.
sözlüğün kalitesini de bir güzel gözler önüne sermiş güruhtur. neyin ne olduğunu bilen, kendi halinde takımlarını destekleyen 2 taraftar çıkmış ve diğerlerini merak etmiştir.

gülünç bir şekilde, 94'lü sözlük yazarlarının yaşadıkları gün kadar deneyim sahibi olan insanlar, herhangi bir taraflarından bir şeyler saçarak karşı çıkmıştır bu güruha. dedik ya, cimbomlu, fenerli olup türkiye'yi kurtarabilirdik.

ekleme: mor gözleriyle ayrıcalıklı insanlar olduklarını da tescillerler. koridorda panatha ulan diye bağır bakayım sağ çıkabiliyor musun? yea, biz olgunuz tımam mıa, panatinaykosluyuz yea.

(bkz: aferin böyle devam et)
(bkz: yaştan baştan göte kaçan akıl)
vay babako olaya bak lan !

ahahaha olm benim dedem derdi onu galatasaray avrupa macı yaptıgı zaman gecerdik televizyonun basına dedem sorardı ''kimle mac yapıyoruz'' yabancılarla dede dediğimiz vakit ''goysunlar amuna bileginize kuvvet'' nidalarıyla benden bile holigan oluyordu..

spor lan bu. panaymıs gavurmuş liseymiş bilmem neymiş.
ben galatasaray'lıyım ondan başka takım tutmazdım.
ama görünüşe göre ikinci takımım panathinaikos olacak.

+gavur takımı ama
-bi siktir git çay koy
en azından kendilerini üzmeyecek bir sevgiliye sahiptirler.
güncel Önemli Başlıklar