bugün

uludağ sözlükteki bir çok yazarın sorunu. kürtlüğü, kürtlerden daha çok konuşan ilk millet olarak tarihe geçeceğiz sayelerinde. yok kürtmüş yok şuymuş yok buymuş yok cartmış yok curtmuş, yeter ya! nedir bu derdiniz? bu kadar nefret dolu olup nasıl o insanların da size olan nefretine şaşırıp, kızıyorsunuz? bu ne yaman çelişki beyler! bir sözlük var ve siz de orada yazarsınız diye nedir bu atıp tutma? getirsinler sizi boş bir araziye, yiyin birbirinizi. ne kürt'lerin içindeki o temiz insanları kirletin ne de türk'lerin güzel olanlarını.

kötü oylayanlar, takıntılı olanlar sizler misiniz yoksa? e tabii ya, bendeki de soru.
olmayan takıntıdır.
haklı olmayan genellemedir ayrıca.
kimsenin kimseyle durduk yerde didiştiği yoktur.
bazı provakatörler tarafından ortaya atılmış saçmasapan,
insanı çileden çıkaran söylemlere tepki göstermek, nefret dolu olmak değildir.
bilakis bayrağını, milletinin değerlerini,
sümüklü kırolara ezdirmemek için çaba göstermektir.
bu da takıntı değil, bir çeşit savunma psikolojisidir ve değerlerine saldırmaya çalışan asalaklara
karşı yerinde bir tavırdır.
gündelik hayatın sanala yansımış şeklidir.
neden boşnak, pomak vb takıntılar değil de kürt, sizce neden?
çaresizce çırpınan insancıl yazar tepkisi, tepkisi de değil, patlama anı falan. oğlum ne yoruyorsun kendini, burada milliyetçi arkadaşlar epey çok, adamlar kürtleri ve ermenileri sevmiyorlar işte, yapacak bir şey yok fikirleri değişmez. yeter ki hakarete girmesinler, hoş girseler de en fazla entryleri silinir, ama sen yap aynısını güm. hem neden boşnak, pomak vb takıntılar değil de kürt sence? neden? hayır işin komik yanı bu takıntıya sahip kişiler beni yeri geldi kürt olmakla ermeni olmakla suçladılar, (bkz: suçlamak). fakat ben onların aslında sevdikleri etnik kökenlerden geliyorum. o derece bir alem burası, valla süper. eheh.
doğru olan fakat dikkate alınmaması gereken takıntıdır.
çünkü, insan ergonomisi.. çok basit ve sade ama genel geçer..
şimdi diyelim ki benim dış görünüşümde bir kusur var, karşıma bir kız çıktığı zaman bütün dikkatim o kusurdadır,
karşımdaki kız o kusuru görmezden gelir ya da normal karşılarsa, benim için iyi biri olabilir.. aksi takdirde beni kendi içimde küçük düşüren bir şey söylerse ben rencide olmalı mıyım, bakın burası çok önemli ama kendi içimde, kürt arkadaşlarımızda karşılarına çıkan her türkten aynı hassasiyeti ya da erdemi beklemesinler, tıpkı kusuru olan insanların beklemeyeceği gibi...
(bkz: kürtler çok rerorero)
takıntısı olacak kadar vahim bir durumdur. uzak durulması gereken bir ırktır. ateşin olduğu yerde duman çıkma durumudur. dokuza çıkıpta sekize inememe halidir.
gerçek bir durumdur bu. her geçen gün, tezimi güçlendiren, savunmama yarayan deliller sunan arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.

lakin, ben sizin olmamanızı tercih ederim.
BU TAKINTInın sahiplerinin, elektrik çarpması ile beynindeki nöronlarda ciddi miktarda zarar meydana gelmiştir. bunların beyni 8 bitlik işlemci kuvvetindedir.
hayatında kürt görmemiş kişidir. zira benim yakından tanığım arkdaşlarımın çoğu kürttür. çoğunun evine misafir olmuş ve yakından izlemiş biri olarak çok küçük bir grup hariç, yapılan yakıştırmalardan hiçbirine tanık olmadım.
kendilerine gelen her eleştiride hop oturup hop kalkan kürtleri geren takıntıdır. esasında takıntı değildir eleştiridir.

izmir katili kürt çıktı, siirtte çocuklu bebekli fanteziler ortaya çıktı. insanlar tabii ki yorum yapacak.

ayrıca (bkz: kürtlerin dokunulmazlığı)
cevabı basittir;
bir kere kürtlerden en nefret eden millet kim? biziz. kürdü aşagılayacak her habere , her yazıya , her cümleye " bravvoooo. loooo " diyecek kimler ? fransızlar olmadıgı için bizleriz.

sözlükte kürtlere laf atınca kim alkışlayacak? sözlük yazarları . nasıl alkışlayacak? artı oy vererek.

rabbim not düşüvereyim artık; ee hal böyle olunca kürtlere laf atmak , hakaret etmek dogaldır . ne de olsa her hakaret bir artı olarak dönecektir.

not; milliyetçiliklerini siktklerim sizi kim okuyorda kürtlere laf yetiştiriyorsunuz. siz kimsiziniz zall'ın yazar artsın diye aldıgı ülkü ocagında abilerin " asarız , keseriz " laflarına kulak kabartıp , sözlüge gelip ahkam kesenlersiniz.
oyun olsun diye bebeklere seri tecevüz edip, katleden çocuklar,
100 erkeğin iki kız kardeşle ilişkiye girmesi,
akrabalara toplu katliam,
kız-kadın kaçırma,
ensest, pedofili,
uyuşturucu-silah kaçakçılığı, töre cinayeti, kapkaç- hırsızlık,
4 karılı adam,
20-30 çocuklu aile
haberlerinde nedense hep ''kürt'' sözü geçiyor.
biz de takılıyoruz işte!
Yazanın medya ile dogru orantılı ilerleyerek cool olma çabasıdır.
doğudaki öğrencilerin ygs için sürgün edilmesi adlı başlıkta aynen şöyle bir entrym var;

"erzincan'da oturan kuzenlerimin sbs için trabzon'a gönderilmeleri de benzer bir durumdur. helal olsun sivri zekalı yönetime!"

baktım kötülenmiş bir sürü bu entry. kontrol ettim başlığı, kürt mürt mü yazıyor içinde diye yok. doğu yazıyor öğrenci yazıyor filan. yırtına yırtına, bir haltmış edasıyla bol gülücüklü bol dalgalı entry yazıp kürtlerle dalga geçen beyni az çalışan insancıkları bu kadar kızdıran olay neymiş çözemedim daha. doğuyu kendi vatanından saymayan, her doğuluyu kürt sanan coğrafya bilgisi kıt, zavallılar asıl sizlersiniz vatan haini olan. kendi topraklarınızı bile kendinizin saymıyorsunuz. doğuyu da kürtlerin ettiniz ya helal size. ulan hani milliyetçilik, hani! doğu da senin toprağın orada yaşayan da senin insanın. ülke dediğiniz istanbul, millet dediğiniz de istanbulda yaşayanlar mı sizin? tabii ya sizin ideoloji de bu kadar gelişir işte. faşist bile olmaz ki sizden.

kürt bölgesi değil arkadaşım orası, bildiğin ülkenin doğusu işte. türkiye lan türkiye.

şimdi de sözüm sana kötüleyen; başlığı açan bölgeye kürt bölgesi demişse ve ben o başlığa entry girmişsem bu o adamın sözünü onaylıyorum anlamına gelmez. anladın mı canım? yoksa ne çürük entryler içeren başlıklara yazdım ben.

aslında salağım ben on saat açıklama yapıyorum filan. uçuracak mıymış yönetim, silecek miymiş hesabımı ne yaparsa yapsın.

yazık zaten. ne işim var ulan benim burada!
aklı fikri yerinde, gören gözlere, duyan kulaklara sahip duyarlı bir türk vatandaşı için gayet haklı olan takıntıdır.