bugün

ayazda kalınca * büzülüp bamya gibi olurlar.
bir sanının muzdaribidir.bekçilik yaptığını sanıyordur ama, bırakın ne ederlerse etsinler ayeti kerimesinin vahyedildiği amatör nebi kümesine düşmüş durumdadır.namus bekçiliği üstlendiyse ,namus düşmanlığı peyda olmuş da ondan böyle görünüyor tavsiyeciliği ise hedefi az bir farkla ıskalamış olabilir.oysa hedef,namusun ne şekilde kollandığı değil nasıl saldırılmaması gereken bir değer olduğu şeyisindeir.neyisindedir bilmiyorum.namusa kalkan eller kırılsın.namus güzeldir.namus öyle yani..
vesilesiyle "namus bekçisi"nin zıttının "namus düşmanı" olduğunu anladığımız yazar. hayır ben anlamıyorum, kim kimi koruyor? kimi, kimden koruyor? kim namussuzluk yapıyor?

işiniz gücünüz yok onun bunun namusunu koruyun, namussuzluğunu konuşun.

hakikaten kimseye kalmıyor ya bu işler.

edit: lafımı çevirmeyeyim diye entry'yi değiştirmedim, o yüzden düzenliyorum. götümle anladığım şeyler olmuş. * *
namus bekçiliği yapmayın, bırakın ibneleri ne bok yerlerse yesinler, önüne gelen kıza asılsınlar ağızlarını açabildikleri kadar sıçsınlar demek isteyen başlık. namussuzları siz mi adam edeceksiniz? anası babası verememiş.
namus bekçiliğinin kıstaslarını belirlemekle mükellef olmayan yazardır. ayrıca,

sölediği lafın arkasında olması gereken yazardır. "o gitmezse ben giderim abiiğğ." diyerek olmaz tabi bu işler. ha dedin mi. o zaman olayın vahameti ve imkansızlığı dahilinde bakışaçını şekillendirip tasını taragını toplayacaksın hacı.
namusu götüyle algılamış, zarla* ilgili kendi dünya görüşünün aksi herhangi bir fikre tahammül edemeyen, bununla da kalmayıp bu fikiri dillendiren yazarı çaylak yaptırmış, hatta sözlükten göndermeye çabalayan tuhaf bir insan.

peki nerede göremeyiz biz bu yazarı? eşcinseller aşağılandığında orada yoktur, kadınlar aşağılandığında fiestasını kesmez, farklı olanın aşağılandığı hiçbir durumda ortaya çıkmadığı gibi, ırkçı fikirlerini ortaya faş eder, kendinden daha ırkçı bir yazarı da savunabilir.

işte, bu ahlak algılayışı ile moderatörlere posta koyup, onlara "bir adsl kapamalık ömrünüz var" diyen bir yazarı da "moderatöre posta koyuyor rerörröö" diye de eleştirebilir. çelişkilerin insanıdır vesselam. ortaya da büyük bir laf etmiştir, bakalım onu da sünnetleyecek mi?