bugün

eşyalarımı paylaşmayın öyle batan geminin malı gibi.
arada bir gülümseyerek anın yeter.
Dolabımda bulunan mektupları gönderen kişiye iade edin.
(bkz: beni hatırlayınız)
mezar taşıma "hastayım dedim dedim bakın ne oldu." Yazınız
(bkz: esprisine gülünmeyen adam).
beni akan suyun altına gömün. dere olur, nehir olur fark etmez. sadece açık havza olsun. oldum olası büyük su kütlelerinden korkmuşumdur. bari öldükten sonra yeneyim korkumu. ruhum deniz koksun. kah karadeniz sularında olayım kah atlas okyanusunda.
amuda kaldırılmış şekilde dik gömün.

mahşerde nasıl çıkacağımı merak ediyorum.
Yakın zamanda ölürsem bunu vasiyet olarak aileme aktarın lütfen.

beni tanıyan ve seven dostlarım.

Öncelikle sevgili minik kardeşime bilgisayarı, anneme telefonu, babama arabayı bırakıyorum. Başka bir mal varlığım yok zaten.

Ama tüm sağlam organlarımı bağışlamanızı istiyorum. Ben öldüm başkaları yaşasın.

Ve tüm kalbimle sevgili dostlarıma da çok büyük sevgi ve saygı bırakıyorum. Hepinizi çok seviyorum. iyi varsınız...
sizlere bırakabileceğim varlıklarım yok.

sizi hep sevdim.

dualarınız da beni unutmayın.
Atatürk'ün tüm umudum gençliktedir dediği gençliği silkelesinler. işe yarayacağına değil ama bi umut...
bu aciz ve gariban haşmet kulunuz günü gelip öldüğünde. kimse ardımdan ağlamasın. hele bir de şöyle severdik, böyle özlerdik demesin. ben geceler boyu bir ömür dolusu öldüm. sizler sevmediniz, duymadınız, ağlamadınız...
(bkz: ölürsem kabrime gelme istemem)
entrylerim ata sözleri ve deyimler sözlüğüne bagışlansın.
söz konusu yazar öldüğünde her türlü eş dost ve hısımların en son bakacağı yer olarak içinde tuttuklarını dökebileceği başlık.

bir şarkı sözü ile tamamlanabilir. mezarımı derinde kazın, dar olsun.
Mezar taşıma “annem hariç hepinize küskünüm.” yazılsın kocaman harflerle. başka da bir şey istemem Canım anam.
ölürsem herkes yakasına en fiyakalı resmimi iliştirecek ,cenaze merasimine geleceklere siyah rayban gözlük dağıtılacak ve tiramisu yapılacak ne o lan fakir gibi helva.Ben giderim ismim kalır hadi eyw.
Sikişmeden ölürsem gömmeyin.
öldüğümü kimse bilmeyeceği için kendi bedenime yazıyorum: seni hor kullandığım için özür dilerim ve beni yıllarca şikayet etmeden taşıdığın için teşekkür ederim. bir de o'nun güzelliğini kabirdeki böceklere ezberletirsen sevinirim. hoşçakal.
Ben özellikle irmik helvası değil, bakın, fıstıklı un helvası yapılsın istiyorum.
Aslında mezar taşım olsun istemiyorum, bir agacın önüne gömülmek istiyorum sadece mermersiz.

Zaten bir daha geleceğim.
görsel
Mezar taşıma hayat güzeldi teşekkür ederim tanrıya yazın.
Oğlumun iyi bir insan olarak kalmasını vasiyet ederdim. iyi bir insan olmak her şeyden önemli.
1 tane kemalist bile benim cenazeme gelmesin.
Babamdan kalacak servetin dörtte birini eski eşime verin. Nasıl olsa ben kullanmayacağım artık. Bari beni iyi hatırlasın. Dua falan etsin de daha az yanayım. Kalanını da Atatürkçü çocuklar yetiştiren ÇYDD'ye bırakın. Nasıl olsa çocuğum mocuğum Yok.
vasiyet denildiğinde akla gelen;
https://www.youtube.com/watch?v=NzM7kdKctyg

bizim vasiyetimiz ne ola ki.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar