"Öyle haller içinde ki halim, Türkçe'ye çevirmeye yok mecalim."
Paranormal.
Modern zaman dedesiyim. *
Universiteyi kazanmisligin verdigi mutluluk yaninda sarhostur adeta bu yazar. Bir yil it gibi calismisliginin meyvesini yiyecektir ve hak etmistir alninin teriyle. Fakat, su dönemden sonra daha da farkli kaygilar baslamistir. Ama yazar onlari düsünmeyi birakmistir ve sadece cok calisip hayatindan belirli bir sure verip, tüm hayati boyunca çile cekmek yerine, rahat etmek icin calisacak, hayatini kazanacagi meslegi en alasiyla ögrenmeye azmedecektir. Idealisttir, tuttugunu koparmayi hedef edinmistir. Iste yazar bunlari yazdirabilecek konuyu en genişe yayapibilecek bir psikolojidedir ki siz düsünün sahip oldugu halet-i ruhiyye'yi.
Acıktım azcık atistirdim ama dur bakalım. iyi hissetcem inşallah.
görsel
Bok gibidir. Fikirlerimizi paylasmayi, geceler boyu felsefeden sosyolojiden psikolojiden konusmayi sevdigim tek adam gelmis bana asik olmus anasini satayim. Gelde simdi uzmeden reddet. Nasil uzmeyeyim?
sozluk yazarlarinin 'ruh' hallerini yorumlarindan, goruslerinden anlayabilirsiniz.

her yorum farkli bir kisiligin belgesidir!
kırgın, bitik, sefil ve perişan.
sabah olsa da uyusak.
öpüşsek mi ya modundayım.

(bkz: tokalaşmak)
kalede muslera varken olan stoper rahatlığı.
Tutsam kırılacak;
tutmasam, yine düşeceğim.
ruh emici gibiyim.
içine ne atsan kaybolacak. öyle böyle değil yani.
Oha o nasıl tip lan öyle. Eline de bıçağı almış. Mobilden gidiyorsanız ve karşınızda güneş gözlüklü elinde bıçak birini görüyorsanız nasıl olabilir ruh haliniz. Harikayız lan.
Halsiz hasta uykulu.
arada gelen öfke hariç mutlu.
ruh hali;

anathema / angelica.
Ruhum uyuyor.
Kaynanası ve 7 tane görümcesiyle aynı evde yaşayan yeni gelin gibi.
Aşırı değişken şu aralar iyi değil.
Karanlığımda boğuluyorum sözlük.
görsel
ibrahim tatlıses in şarkısı gibiyim.
Yanlızım dostlarım yanlızım yanlız.
Yanlızım diyorum ama dostlarıma diyorum.
Demek ki yanlız değilim.
(bkz: beyin fırtınası)
bitmiş kitabın neden olduğu boşluk.