bugün

sözlük yazarlarının genelde evde yaptıkları kendilerine has içeceklerin tümüdür.

buzluğa atılan cappy parçacıklı portakal suyunun donmadan hemen önce alınıp içilmesi ya da ılık sütün içine türk kahvesi atılıp yarım saat karıştırılıp homojen hale geldiğinde ise yavaş yavaş içilmesi örnekleri ile değerlendirilebilinir.
kendi bardağıma koyduğum içeçekler, başka kişisel içecek mi olur, yok öyle bir şey.
buzluğa atılan su. üstüne tanımam. kendine has formülü var bunu da söylemeyecektim ama olsun söyleyeyim. 2 hidrojen bir de oksijen arkadaşlar.
long bardağa 10 cl vodka, 3 cl nane likörü, 3 cl rom. kalanına tonik ve yarım dilim limon. böyle leş sıcaklarda mis gibi giden freş bi karışım.*
yaz kış portakal suyu. kendim sıkınca kişisel içecek oluyor.
kemerburgazdan getirttiğim suyu önce bir kaba dolduruyorum sonra onu buzluğa atıyorum. 15 dakika sonra alıp afiyetle içiyorum.

not: kemerburgaz suyu dediğim bildiğin damacana suyu lan *
vişneli maden suyu. b vitaminli.
Sütü buz gibi yaptıktan sonra sek olarak tüketmek.
büyük kola bardaklarının bir çeyreğine kola bir çeyreğine bira(kırmızı tuborg) 2 çeyreğine de şarap(küp-köpeköldüren) koyularak yapılan kendim keşfettiğim bir kokteyl. 3 dublede mort olunuyor. *
cin tonik limon.
Kisisel cay.
4/8 vodka- 1/8 nane likörü- 1/8 greyfurt suyu- 2/8 buz- bir dilim limon.

böyle bi şey işte, adı yok.
bol limon + portakal + mandalina + greyfurt + maden suyu + votka.

yahut direkt limonlu votka.