bugün

Hayatımda iştirak ettiğim en sıkıcı konferanslardan birindeyim.
Sevgili sözlük, bugün üzerimde anlamsız bir troll havası var ama bir yandan da çok işim var.bu iki durum arasında kaldığım için saçma espriler yapıp kendimce şen kahkahalar atıyorum. halim ne olacak meçhul. Allah affetsin ne diyeyim.
Başına bir felaket getireceğini görüp ikaz eden başkalarını dinlememe gibi bir alışkanlığın sigara gibi tiryakisiyim.
Çok yorgunum sözlük. Üniversite beni bitirdi tüketti. Bu seneyi de atlatalım (müthiş klişe oldu biliyorum) sonra cidden rahatım. Yazın şöyle çok uzaklara gitmek istiyorum. Hiç bilmediğim tanımadığım bir yer olsun. Ama tanıdığım kimse de olmasın. Ankara'nın bu hırs dolu asık ve kötü bakışlı insanları yordu beni. Oysa benim şehrimdi ankara çok mutluydum ben burda. Burada büyüdüm yıllarım burada geçti. Ama işte insanı her şeyden bezdirebiliyorlar.
Sevgili arkadaşlarım.
Hepinizin evlenme tekliflerinde mutlaka parmağım vardır. Ayaklarınız kiciniza dege dege evet demenizin sebebi kocalarinizin romantik falan olmasi değil tam bir okuzlerdi ben romantik yaptim o ortamı. Lütfen siz de bi zahmet benim evlenme teklifimde bi el atın artık.
Lütfen
yine birine verdiğim kitap hala bana gelmedi ve o kitap benim için çok önemliydi.
o kadar insan istedi hatırası var deyip geçtim peki hangi akla hizmet o kadar zaman sonra gidip birine verdim.
uyuz oluyorum şu hayır demeyi bilmeyen hallerime. hemen bir mesaj daha yazayım...
insanlar led zeppelin dinlediğimi sanıyor, kulaklığımda warni warni çalıyor.
canım çok yanıyor...
4 şişe parfümümü arkadaşımın evinde unuttuğum için kargoya verdiler.

kargoda kaybolacaklar diye çok korkuyorum, dördünü birden kaybedemem.
şu an napıyorum bak...

bisiklete biniyorum ve kulaklığımda pet shop boys dan go west çalıyor... akşamüstü güneşi denizi turuncu renge boyamış... akdeniz meltemi susamış bir kedi gibi yüzümü yalayıp geçerken ben de bisikletimle salınıyorum. şarkı nakarata geliyor , bağıa bağıra eşlik ediyorum...

şaka şaka 4 saattir ders çalışıyorum, arada buraya giriyorum evet.
benim gibi yaşasan var ya , çıldırırsın.
Son maça bilet kalmadığı için alamadım bütün gün küçük emrah gibi dolaştım.
Bir insana kufreden birisine kufur ettigim icin beni caylak yapan moderatorun ahahahaha.
Saçımı pembe yaptım pişman değilim.
çevremdeki bazı insanlar, galiba beni salak yerine koymaya çalışıyor.
ama yemiyorum, ah bir bilseler.

o bardak doluyor yine. yeniden taşacağı zamanlar yakın..
Çok sıkılıyorum çok.
--- spoiler ---

"biz binde bir karşımıza çıkan dostluk,arkadaşlık ,sevgililik fırsatlarını ne yapıyoruz?
akşamüstünün bir saatinde yorgun gövdemizi yaslayıp mırıl mırıl konuşabileceğimiz ,
omzumuza dolanan bir kolun , başımızı yaslayabileceğimiz bir omuzun ,
belimizi kavrayan bir elin ,uzun yollara dayanıklı aşkların sahibi karşımıza çıktığında
tanıyabiliyor muyuz onu,değerini biliyor biricikliğini,benzersizliğini anlayabiliyor muyuz?
yoksa hayatı sonsuz ,fırsatları sayısız sanıp kendimizi hep ileride karşılaşacağımızı
sandığımız bir başkasına ,bir yenisine ertelerken hayat yanımızdan geçip gidiyor mu?
karşımıza zamansız çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken bir gün geri dönüp
onu deliler gibi arayacağımızı hiç hesaba katıyor muyuz?
hayat her zaman cömert davranmaz bize,tersine çoğu kez zalimdir,
her zaman aynı fırsatları sunmaz ,toyluk zamanlarını ödetir.
hoyratça kullandığımız arkadaşların ,eskitmeden yıprattığımız dostlukların,
savurganca harcadığımız aşkların hazin hatırasıyla yapayalnız kalırız bir gün..

bir akşamüstü yanımızda kimse olmaz ,yada olanlar olması gerekenler değildir.
yıldızların bizim için parladığını göremeyen gözlerimiz ,gün gelir
hayatımızdan kayan yıldızların gömüldüğü maziye kilitlenir..

kedilerin özel bir anını yakalamak gibidir kendi hayatımızdaki olağanüstü anlar ve
olağanüstü kişileri yakalamak..
bazılarının gelecekte sandıkları"bir gün" geçmişte kalmıştır.
--- spoiler ---
Kendime yalan söyleyip buna kendim inanıyorum sözlük, şu sıralar çok sık olmaya başladı.
Küçükken dizime kalem saplamışım ama neden yaptığımı bilmiyorum. Yani sözün özü dizimde gizli bi kurşun kalem ucu var.
ataerkililiğin amına koyayım. bir sürü kadın hiç oldu,ağlamaktan kör, kanser oldu öldü.bir sürü çocugun hayatı hiç olup, piç oldu. freudian doktorumdan selamlar.
dengesizlik kanıma işledi. 2 saat önce çıldırmak üzereydim şimdi müziğin dibine vurdum eğleniyorum.
bil bakalım neden? bak senin indirdiğin şarkı;
her şey mal mülk her şey para pul. dostlukmuş sevgiymiş ara bul.
telefon şifrem, babanın taksi plakası. çok garip ama ne yapayım.
artık olmuyor be sözlük, iki seneden beri yaşayan ölü gibiyim..

kardeşim için dimdik ayakta durmaya çalışıyorum ama nafile, 11 yaşında daha küçük acıyı hissetmesin istiyorum ama olmuyor sanırım yapamıyorum..

geçen annemin mezarına gittik ikimiz, abi şurada kuruluk kalmış orayı da sula diyişindeki titrek sesi beni bitirdi.

Annemin haberini aldığımız zaman kucağıma atlayıp abi kardeş saatlerce ağlamamız...

artık cidden dayanamıyorum, anne seni çok çok özledim be..
melise olan aşkımdan kör oldum. lütfen melise kötü söz söylemeyin canım yanıyor.
Git.
Entry burada.
Şizofren derneğinde gönüllü olarak çalışıyorum 600-700 mg ilaç kullanan insanlar var.
onların yaşadığı acılara bakıyorum da biz çok çocuksu şeylerden nem kapıyoruz.
Allah acil şifalarını verir inşallah.