bugün

itiraf ediyorum şu başlığa entry girebilmek için gizli-saklımı, kısaca itirafımı arıyorum. *
serkan inciden samimi bir itiraf:

hayata dair umudumu,

bulgaristan'da, diğer gün teslim edilecek projemin çıktısını almak için gecenin 4'ünde gittiğim internet kafede bir bulgar'ın arka sokaklar adlı diziyi bulgarca altyazıyla sanki bir lost, bir how i met your mother'mışcasına izlediğini gördüğümde kaybettim.
Sabri Sarıoğlu ben değilim.
iki saattir sürekli ofluyorum içim daraldı, sıkıldım. bitsin artık şu ödevler, sınavlar vs..
uzun bir süre bilgisayar ekranına bakmayı düşünmüyorum, gözlerim bozuldu.
itiraf ediyorum;
az önce bir mod tarafından yazarlık statüsünden çaylak statüsüne alındım. Bir mesajımın danlagaklığı yüzünden bu durumun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu başlık altında bu mesajımı yazmamın asıl sebebi ise modun gözünün içine girmek olduğunuda itiraf ediyorum.
güzel söz söyleme hakkımı "seni seviyorum." diyerek kullandım.
kış uykusundan yeni uyandım sözlük. kurbağa gibi gururla bakıyorum dünyaya. prensesim nirrde?. murat boz geldi hağğnıım.
rakı içmeyi özlemişim yahu ! hele ki dostlarla, hayat güzelmiş dedim.
dışarıda lapa lapa kar yağıyor az önce camdan dışarı baktımda herkes dışarı çıkmış çok mutlu gülerek,bağırarak çılgınca kartopu oynayanlar,el ele tutuşup kar altında yürüyen çiftler var çok mutlular kar güzel şey ister istemez insnaın içini bir mutluluk kaplıyor yalnızların dışında benimde sıcacık elini tutacağım biri olsaydı dışarda olmazmıydım şimdi soğuk havaya aldırmadan hemde hem zaten insan sevdiğinin elini tutarken üşümezki ama ben çok üşüyorum be sözlük hemde evde olmama rağmen yalnızsanız hayatın insanlara verdiği mutluluklardan faydalanamıyosunuz en basit örneği yalnızsanız ve eğlenmek için dışarı çıksanız güzel nezih bir ortama girmek isteseniz yanınızda bayan olmadığı için almıyolar lan bu nasıl adaletsizlik sanki hastalıklı yada fakir bir insanmışım gibi ulan yalnız erkeği adamdan bile saymıyolar.
bankamatikten, para çekmeyi hala öğrenmedim sözlük bilmiyorum, 2 yıllık okul hayatımda burs almak için ilk defa kullanmaya başladığım bir şeydi ancak; genede öğrenemedim!...
neden bilmiyorum ekşisözlük'e, twitter'a yazarken özen göstermeye çalışıyorum ama buraya yazarken kendimi forumda yazıyor gibi hissediyorum.
aramızdaki yaş farkına rağmen sanırım öğrencim bana aşık sözlük. yani o 10, ben 21 yaşında olmasaydım, aslında yakışıklı da bir çocuk. her derse elinde parfümler, aman efendim kolyelerle gelmeler, tenefüste oturup sizi düşünüyorum demeler. ne bileyim beni böyle saf temiz kimse sevmedi be sözlük. beklesem mi büyümesini napsam?*
yazmış olduğunuz yazıların tamamına yakınını oluşturan "verdiğim değeri bana vermedi", "en yakınım bana kazık attı", "neden benim sevgilim olmuyor" "ay ben bu çocuğu/kızı unutamıyorum, aşkımdan ölüyorum bitiyorum" tarzı saçma salak itiraflarınızı elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. itiraf ediyorum ki kahkaha atmama sebebiyet veriyorsunuz. daima ve daha çok yazmanızı rica ediyorum.
bugün 'neden bizim ülkemizde paolo nutiniler, jason mrazlar, chris martinler yetişmiyor' diye duygulandım sonra geçti.
bazen canım sıkıldıkça fıfa-2002 oynuyorum.

nostalji iyidir...
hiç adetim olmamasına rağmen bana küfürler eden birine karşı alabildiğine alttan alıyorum bu akşam. bursalıymış, bu gün fark ettirdi. kendi duvarıma "koyduk mu" yazınca gaza geldi. önce yorumlarda sonra sohbette bi dolu küfürler falan filan.

aynı okuldayım adamla, yurtta 2-3 kat üstümde kalıyor. o da burslu ben de. kodumunun geri zekalısı neyse ki finalleri benden 2-3 önce bitiyor da yurtta değil. yurtta olsa gelecek odama kavga çıkaracak. oda arkadaşım yarınki sınavına çalışmaktan kafayı sıyırmış durumda güvenliğe şikayet edecek. olan o salağın bursuna olacak. ya da daha kötüsü ben de ya da oda arkadaşımda kafa atacak, ağzını burnunu kıracağız. olan bizim burslara olacak bu sefer.

büyük tehditler eşliğinde "gelince görüşeceğiz" mesajı veriyor bana bir de. hey allah'ım ya unutsa bari. futbol muhabbeti yüzünden bursunu, daha ötesi benim de bursumu yakacak geri zekalı.
yarın finalim olduğu için konuları öğrenmek amacıyla dün iki ayrı kişiyi aradım ve konuları sordum. bana bütün kitap dahil dediler. ulan madem bilmiyorsun bilmiyorum de, ama yok. kitapta tam 535 sayfa. derslerede sık gitmediğim için konuları bilmiyordum. ben bir başladım dün öğlen çalışmaya, gece dörtte bıraktım ve uyudum. bugün öğlen on ikide kalktım yemek yedim tekrar derse başladım. akşam üstü yedide facebooktan fakültemin paylaşım sayfasından dünyanın en acı haberini aldım. sınav sadece 126. sayfaya kadardı. aman allahım başımdan kaynar sular döküldü. çok acıttı sözlük. siz siz olun benim gibi gerizekalılara sınav hakkında soru sormayın. *
horozdan çok korkuyorum.
insan beynini bilgisayarla özleştiriyorum nedense..hatta bu öyle bi' boyuta geldi ki;yeni tanıdığım insanları "bu bi bilgisayar olsaydı ne marka olurdu?" diye sınıflandırmaya başladım.
bazı beyinler çok hızlı ghz'i yüksek bilgisayarlar gibi..
bazılarıysa zor çalışıyo,bazılarına format lazım,bazılarının fanı toz içinde,ötüyo..
bazıları çift çekirdekli.
kendi beynim içinde bi şey düşündüm elbet;
virüs girmiş bi' bilgisayar gibi,tam anlamıyla bu.
sadece yalnızsındır. hani öyle aşk meşk yalnızlığı da değildir bu. hayata dair bir yalnızlıktır. ve bu yalnızlıktan çok sıkılıyorsundur. arabaya atlayıp her gece uzaklara gidesin geliyordur ve radyoda çalan şarkılardan başka hiçbir şeye ihtiyacın olmayacağını düşünüyorsundur. ama sadece bir kaç dakika sonra direksiyonu tekrar evin güzergahına doğru çevirip müziğin sesini kısıyorsundur. eve geliyorsundur. tekrar kadim dostun yalnızlığın ve sensindir başbaşa kalan. belki ailen yanındadır, çok şükür sağlıklısındır fakat yine de eksiksindir. bu eksiklik ne zaman bitecek diye beklersin uzun zaman. beklemekten başka yapacak birşeyin de yoktur. ha yok mudur arkadaşın, eşin dostun. vardır elbet. ama arkadaşın arkadaştır. eşin henüz yoktur belki. dostun ise uzaktadır. yine yalnızsındır.
kendinde dahil bir çok şeyi değiştirip, sil baştan başlamak gerek bazen sözlük sil baştan.
yarın kalksak her yer bembeyaz olsa ,okuldan mail gelse tatil oldu diye nolur ki olsa yani..
itiraf edemiyorum.
vicdanım yok sözlük. kaybettim bir daha da bulamadım.