bugün

son günlerde ayyuka çıkan durumdur. bugün ise zirve yapmıştır. mehmet ali birand'ın ölümüne yaptıkları yorumlar sözlükten umudumu kesmeme neden olmuştur. hadi kürtlere, ermenilere, rumlara, araplara kendi ırklarından olmadıkları için küfretmelerini kanıksamıştım. ama sırf fikirleri uyuşmuyor diye ya da yaptığı röportajları beğenmiyor diye ölen bir adamın arkasından yazdıkları ne kadar da mide bulandırıcı.
buna benzer açtığım bugün 3. başlık. o kadar nefret ettim ki sözlükten.
o kadar gözleri dönmüş ki; "umarım mehmet ali birand iyileşir" diye yazdığım entryyi bile eksilemişler. ibnelikte son nokta.
zaman zaman yaşanan ve maalesef son demlerde moderasyonun pek ilgilenmediği bir sözlük fenomeni.
ulan bir hayalim vardı ileride kanlı bir iktidar kurarsam geçmişin iktidarlarının halkın sırtına din maskesiyle yüklediği bütün o ibnelikleri mehmet ali birand-can dündar ikilisine belgesel yaptıracak sunumunuda mehmet ali birand'a havale edecektim. sözlükteki hayvanlara duyurulur artık sizi paso eksiliyicem ibneler!
tamamen insan olmayan kişilerin saçma sapan şeyler yazarak kendini yazarmış gibi hisseden insanşarın saçmalıklarına karşı yapılan bir tepki olarak doğan bir davranıştır...
şu sıralar olan durumdur. kimi memeden köfte diyor, kimi baldır yemek diyor, kimi insan etinin lezzeti felan diyor. korkutucu açıkçası.