bugün

90'lar kırmızısı.
mavi kırmızı.
Siyahtı metalik değil soluk bir siyah rengi vardı rengarenk geçmedi çocukluğum. siyah istemem bundandı sanırım ama çocuğum olursa siyah renk isteyeceği bir bisiklet istenci sunmayacağım ona.
sky blue.
Yeşildi.
mavi bmx. benim bütün bisikletlerim mavi oldu aslına bakarsanız.
çocukluğumda mavi almıştı babam.

ben bugünlerde alacağım, kırmızı olacak.
Mavi proton. kadrosu kalınca olduğu için Costello sananlar olurdu. Vay gidinin protonu.
edit: abim bisikletin yeşil olduğunu söyledi. yıllar bazı şeyleri silmiş.
sari lacivert.
Pembe dedi demek ki hatun bu yazar. Yardirabilirim renkleridir. Dusmeyin bu tuzaga.
Kırmızıydı. 12 yaşındaydım. Aldıktan bir kaç gün sonra bisikletçiye koşup zincir kapağının oraya "sevdalıyım" yazdırmıştım. O gün bugündür o yazı hala durur. ilk ve tek bisikletim o kırmızı bisikletti. Şimdi yazları memlekete gittiğimde o bisiklete binen akrabaları görünce "sevdalıyım" yazısını gördükçe gülüyorum. Sahi lan kime sevdalıydım ben?
Siyah alti beyazdir.
lacivertti.
Mavi bir bisan dı. Babamın bisikletiydi sonra kendine yeni alınca bana vermişti. Fakirliğin gözü Kör olsun. Kocaman bir bisikletti hani şu sele ile direksiyon arasında çift demir olanlardan. Ben ayağımı pedalın üstündeki boşluktan sokup yan yan kullanıyordum.
turuncuydu. o zamanlar en değerli varlığımdı çok severdim. vay be özledim harbiden.
yeşildi amk lastikleride beyazdı.
kırmızı malibu idi.
Açık maviydi.
Sarı bianchi.
siyah üzerine pembe-beyaz çizgili. daha geçen doğum günüme kadar hiç bisikletim olmamıştı. 29 yaşıma girdiğim gün bisiklet sahibi oldum resmen lan. sanırım biraz da "benim hiç bisikletim olmadı" diye serzenişlerim yüzünden böyle oldu.

ama bisikletim var lan benim, ötesi var mı!!1!

edit: millet 29 yaşında araba sahibi oluyor diyenlere söyleyebileceğim tek bir şey var: "benim hiç arabam olmadı..."
Kırmızıydı galiba. Kırmızı beyaz pullu mullu şirin bir şeydi.
bianchi(boyle mi yaziliyodu) marka, snake modeldi sanirim. Mavi, siyah, beyaz renkli. Çalan şerefli abicik buradaysa haram zıkkım olsun.
Pembeydi amk. Ama mahallede bir tek bende vardı orası ayrı.
Kırmızı.
benim sarıydı da yapmayın böyle şeyler.Bisiklet bazılarını düşmeden acıtır.