bugün

biri yol, biri apo ya olan saygısı, en önemlisi de allah demesi ile çekemiyoruz. çekilmiyor.
Tipik AKPli göt kılı söylemi. Senin ben beynini bilmem ne yapayım.

Aslında evet, AKP neler yapmadı ki..

-Yolsuzluk tavan yaptı, hırsızlık hat safhada.
-Ülke hukuk konusunda en önde gelen devletlerin arasında olacaktı, RTE tarafından dayattırılmayla yapılan her şey hukuksuzca.
-Bu geri zekalılar ekonomi düzeldi diyor. Nah düzeldi. Geçen sene 5 liraya aldığın sigara şimdi 10 lira. Maaşında 100% lük bir artış yaşandı mı?
-Torpilsiz iş dönmüyor. illa AKP'li milletvekillerinin bir yerini yalayacaksın, gerçi siz onu da yaparsınız, ki yapıyorsunuz.
-Teröriste destek veriyor bir de bunlar. Batı'ya gelince "tek millet, tek din, tek dil" derler, doğuda "ben böyle bir şey mi dedim" derler.
-Hayatta kalma sınırının 950 lira olduğu şu günlerde en yüksek asgari maaşın 450 lira olur, ama ne olacak tabii canım, tepenin cebi dolsun, nasıl olursa sıfırlarlar nice 30 Milyon Euroları.
-Din din der dururlar ama hiç bir iktidar dini bu kadar sömürmemişti. En basitinden artık "BU ADAM namaz kılan adam, çalıp çırpmaz" diye bir söylem yok. Çünkü aksini gösterdiler.

Hey gidim hey..
bi bor tesisi kurmadıktan sonra hiç biri umrumda olmayacak yatırımlardır önemli olan geleceği düşünmek.
çekememezlik değil haklı düşmanlıktır.

yazdıklarına ciddi cevap bekleyene ciddi cevap da verilir. buyurun:

akp'nin 12 yılda sağladığı ekonomik büyüme ortalaması, 1950 - 2002 tarihleri arasındaki ortalamanın aynısıdır. atamızın dönemiyle karşılaştırılamaz bile türkiye'nin, gsmh'sının dünya ülkelerine göre sıralaması açısından, geçmişte çok daha iyi yerde olduğu zamanlar oldu (16. bile olduk zamanında).

akp tabi ki bazı eserler yaptı. ama nasıl? borcumuzu bilmem kaç kat katladı, kötülediği dönemlerde yapılan eserleri sattı, yetinmedi aynen osmanlı gibi devletin gelecekteki gelirlerini bile iltizam yoluyla peşinen topladı. elektrik vurgunu buna bir örnektir... hırsızların çaldığı elektriğin parasını namuslu vatandaşlardan tahsil etti. bu gidişle düyun-u umumiye'nin tekrar kurulması şaşırtıcı olmaz en osmanlısından!...

tüm bunlar olurken zenginler daha zengin oldu. dolar milyarderi sayımız japonya'daki dolar milyarderleri sayısını aştı. ücretler o gün bugün reel olarak iyileşmedi, tam tersi kötüleşti. buna karşılık geçmişte krediyle pek işi olmayan halkımız krediye alıştırılarak suni bir refah görüntüsü yaratıldı (bkz: faiz helaldir).

yolsuzluklarını, hırsızlıklarına, ahlaksızlıklarına, milletin ahlakını da çökertmelerine, lüks için kıyamet kadar para dökmelerine, bölücülerle pazarlık masasına oturmalarına, dönemlerinde katlanarak artan işçi ölümlerine, kadın cinayetlerine hiç girmeyeyim daha iyi...
(bkz: at gözlüğü)

seyis ne tarafa çevirirse kafamı onu görürüm diyen zihniyet ürünü önerme.
güncel Önemli Başlıklar