bugün

Mini Çeltik kurbağası.
görsel

(El cevab; hayır siğil oluşturmuyor arkadaşlar, denedim öğrendim, elime aldım, foto çektim geçen yaz, siğilim yok. Teşekkürler.)
isimlerini hatırlayamıyorum kendilerinin...
Henüz ilkokula başlamamışken adana da bir aile ziyaretine gitmistik. Ev yeşillikler icindeydi. Kendine ait bir bahcesi vardi. Hal boyle olunca evin cocugu, abim ve ben midilliler gibi şendik. Ben hemen bir su birikintisi buldum. Aman Allahim her yer kimi kuyruğu kopmamis kimisi findik ebatina ulasmis yavru kurbağalarla dolu. Cennet benim icin. Minyatür gibiler. Yaprak getiriyorum onlara,yol yapiyorum derken saatler gecti gitme vakti geldi.tabi ki beni bir telas bir ayrilik acisi sardi. Birkaçini bize götürsem küvette daha iyi bakarim dedim kendimce.en sevdiklerimi tek tek doldurmaya basladim avucuma.ne sığıyorsa doldurdum sımsıkı da kapadım avucumu.vedalastik arabaya bindik farkedilmedim. Uzun bir yol oldugunu hatirliyorum ev sehir dışı denebilecek bir mesafede kaliyordu. Bir zaman sonra annem farketmiş olacak ki kizim avucunda ne var diye sordu. Kurbagalarim var anne eve goturuyorum dedim. Tamam aç elini bi bakalim dedi...dedi ve...
O ebru sanatini kiskandiracak renkler...krem olmuştu hepsi hangisinin gözü kimin barsağı birbirine girmisti. Annem yavaaaşca camdan cikardi elimi ve en sevdiğim kurbağalarin parmaklarımin arasindan akisini izledim.cok uzulmustum cok.annem önce hayvanları öldürdüm diye kizdi ama sonra anlatti.evde yeni kurbaga buluruz diye.bulduk da. Ama elbette onlarin yerini dolduramadilar.
Belki de kurbağa kermit e olan ilgimin menşei bu olaydır.
ne güzel bir başlık bu .
en sevdiğiniz kurbağalar benim de en sevdiğim kurbağalar oldu artık.
Kermit.
bir de bunlar:
https://m.youtube.com/watch?v=gpevZ0-wUYQ
Hani su ufak yesil cama yapisabilen he iste onlar.
Şüphesiz ki fotoğrafını çektiğim kurbağa. Araziye çıkmadan önce sıkma yemiştim karnım tok olduğu için yenir mi yenmez mi değerlendirmesini yapmadım.

görsel
Prensesin Fransız öpücüğü kondurduğu kurbağadır.

- vay kurbağa sen neymişsin.