bugün

sözlük delilerinin, bölük pörçük, bağlantılı bağlantısız, gelişi güzel kendilerini rahatça ifade edebilmelerini sağlayan bir kendini bırakma, salma alanıdır...

kasmadan, fazla düşünmeden yazıyorum öyleyse..

güneş sonrasında ortaya çıkan o pembe mor renkli manzarayı çok seviyorum,
bana hatırlattığı duyguları seviyorum.
akşam güneşini uğurladıktan sonra üzüldüğüm oluyordu önceden. şimdiyse hiç üzülmüyorum.
çünkü bu saçmalıktı. zaten geceler daha güzel değil midir?
daha serin ve daha sessiz olduğu için geceyi severim ben. sokaklar senindir.
belki ikimiz de gece gibiyiz. ben öyleyim. seni çok bilemem. ama öyle gibisin.
artık bırakıp giden şeylerin o kadar da önemi kalmadı. ama hala gökyüzünde kaybolana kadar bir uçağı takip ettiğim oluyor bazen. son noktasına kadar, kaybolana kadar ayırmıyorum gözlerimi üzerinden...
bütün görkemiyle üzerimden geçen o uçak kaybolup gidiyor bir yerlere işte,
adını koyamadığım bir gariplik çöküyor üzerime.
ben dalıp gitmişken, gitmek isterken komşu kadın pervasızca bağırmaya başlıyor. tüylerim diken diken oluyor o zamanlarda.
hayır o bir kadın olamaz, cinsiyetsiz şey, adi mahluk! diyorum. bir insan bu kadar kaba ve akılsız olmamalı...
pencereden beni gördüğü oluyorsa, bu aptal neden gökyüzüne bakıyor uzun uzun diye küçümsüyordur beni kesin...
uyuz kadın! sofrasında hayvanlar gibi kemikteki iliği içine çekmeye çalıştığına eminim... ağzından salyalar da akıyordur, damaklarına kadar açılmıştır dişleri... yemek yerken nasıl da vahşi bir görünüme bürünüyordur. bu kaba insanlar hep böyledir. bilirim. çok iyi bilirim. gözlerinde korkutucu bir manasızlık belirir böyle vahşilerin.
ben de bundan eminim işte.

bazen sinirlenip sövdüğüm oluyor..

peki seni düşünüyor muyum? hem de nasıl. nefes alıyorsam varlığının hakkı içindir. ilahi bir ezgi gibi sarıyorsun benliğimi.. avuçlarında yaşamak istediğim oluyor bazen. ilahi bir varlığı sever gibi seviyorum seni.
seni büyüten ben değilim bence. sen büyütüyorsun kendini böyle. ellerini öpüyorum aşkla, boyun eğerek, utandığım zamanlar için lütfen bağışla beni. utanacağım zamanlar için bağışla beni lütfen.