bugün

Sözlük kızlarının yurtta yaşadıklarıdır.
Buyurun hanımlar, çekinmeden anlatın.

görsel
kar yağdığında, tüm yurt dışarı çıkıp kartopu savaşı yapmamız. olaya güvenlikçi abilerin de karışması. sonra tıpçıların, pencerelerden lan bi susun ders çalışıyoruz diye ikazı. sonra kış kış diye içeri tıkılmamız.

sonra bi yılbaşı akşamı, bloktan bloğa bağıran kızlar. 'yeniyıl size aşk, mutluluk getirsin kızlağğğğ, mutlu yılllağğğğ.' diye.

sonra birde ayakkabım çalınmıştı. birde çamaşırhanede yıkanmayı bekleyen çamaşırlarım arasından da gömleğim gitmişti. biz bunu anlattığımızda da erkek yurdunda kalan arkadaşlarımızın da kirli donlarının çalındığını öğrenmemiz. sonra bunu anlatan arkadaşımızın lan orda yıkanmış donları almamış benim kirli donlarımı almış diye sitem ettiğinde, yarılmamız. komikti.

sonra parasız günlerimiz. baya anım varmış he. neyse yoruldum. bu kadar yeter.
(bkz: her gece 02 00 da çalan yurt telefonu)
Gülümseten, özlenen bir çok anılardır.

Siz hiç ütüde yumurta yaptınız mı?
Biz yaptık!
Ütü iyice kızdırılır, güçlü bir cengaver hatun ütüyü ters tutar, sahana tereyağı, yumurta konur, misler gibi sahanda yumurta yapılır. Yamyam gibi yenir.

Duşta yıkanırken, tuvalette basılan sifon yüzünden, defalarca haşlandık mesela.
" Duşa giriyoruuuum, sifonu kullanmayıııınnnnm heeeeee"

Çalınan donlarımızın, sütyenlerimizin haddi hesabı yoktu, burdan Çin'e yol olurdu amk!?
Lan milletin donunu niye çalarsın, nasıl midedir ki giyersin? Pislik seni!

Duştan çıkan hatunların, ıslak naylon terliklerinin koridorda inleyen sesleri...
Vıccıııkkk vıccıııkkkkk...

Anasının, babasının vefat haberini alan arkadaşlarımız, çığlıklar, feryatlar...
Yurttaki matem...

Yurtta kalmak çok özeldir sözlük!
Aile olursunuz, yoldaş olursunuz, sırdaş olursunuz...
Yüreğinizi, sırrınızı, paranızı, yemeğinizi, sigaranızı paylaşırsınız hem de zerre tereddüt etmeden...

Yok ağlamıyorum, gözüme KYK kaçtı!