bugün

sözel dersleri iyinin üstünde olup sayısalları sıfır olan öğrenci söylemi.
birde bu konuda çatışanlar da mevcuttur. sayısalcılar zeki sözelciler salak gibi.
kafası gayet çalışan, ancak üniversite sınavında pek çok sözel ağırlıklı bölüme sayısal dersler yüzünden giremeyen öğrencidir, yazıktır. ayrıca üniversitede de yüzlerce sayfayı çalışmak zorunda olan öğrencidir, işi zordur kısacası.
ideal hukukçu potansiyeli taşıyan insandır.
sayısal zeka veya sözel zeka gibi ayrımlar kavrama becerisinin derecesidir. müziksel zekanın da olduğu gibi. ortalama zeka düzeyine sahip biri çalışırsa sayısal da yapabilir ama ne olur, daha uzun sürer. farkı zamandır. aptallık üstüne gitmemektir. üstüne gidilirse yapılabilir. bazı insanların algıları doğuştan açıktır diğerleri gibi açmak için çabaya ihtiyaç yoktur. bu insanlardır zeki olan. ama açık olan algıları kullanmaz ise körelir ve kapanır. tüm insanlarda bu böyledir.
Allah'a şükür hiç içinde olmadığım tarikat.
Merhaba ben Meeke.
Ben bir "sözeli full sayısalı sıfır"cıyım.
6'dan 9'a kadar olan tüm sayıların çarpımlarını yalnızca parmak hesabıyla bulabiliyorum.
2 aydır temizim Antrenmanlarla Matematik" adlı kitapta bulunan 4 işlemleri çözüyorum.
Burada bulunan herkese sesleniyorum; tek yapmamız gereken hesabını yapamayacağımız kadar para kazanmamak.
(bkz: sözelci kız SEKSAPALiTEsi)
güncel Önemli Başlıklar