bugün

vicdanen destek verilmesi gerekilen, ancak gün gelip te ülkelerine geri dönmeyecekler ise karşı olduğum durumdur.

iki gün sonra bunlarda özerklik istiyoruz diye sokaklara dökülmeyeceklerini nerden biliyorsunuz.

türkiye'de kendine yetemeyen, bir dünya işsiz aç insan varken, birde suriye halkına istihdam sağlanırsa herkes bedavaya çalışmak zorunda kalacak. buda işverinin işine gelecek.
onların alınmasına karşı değilim. sadece tanınan ayrıcalıklara karşıyım; sağlık sigortası, daire, maaş, tc vatandaşı olma hakkı vb. benim ailem bir daire alabilmek için kıçını yırtarken, rte'nin sırf oy kaygısı sebebiyle tanıdığı haklara karşıyım arkadaşım ben. burada 3 kuruş kazanıp aileme daha fazla para götüreyim diye gece gündüz it gibi sigortasız çalışan kendi ülke vatandaşına sağlamadığı ayrıcalıklar sebebiyle karşıyım arkadaşım ben.

ve tabii ki böyle haklar tanınınca elbette geri dönmeyecekler ülkelerine.
Türkleri tembellestiren kişiler bu suriyeliler. Sudan ucuza sigortasız çalıstıkları için iş bulmaları kolay oluyor iş verenlerinde hoşuna gittiğinden bu durum kendi ülkesindeki vatandaşları mağdur etmekteler. Türklerde ben şu işi bu işi niye yapayım suriyeden gelmiş gitsin çalışsın düşüncesinde çünkü piyasanında damına koyan kişi bu suriyeliler. Bu yüzden karşıyız .
(bkz: teflon)

" kendisi yardıma muhtaç dede, nerde kaldı gayrıya himmet ede " özlü sözünü hatırlatan olaydır. tabi ki karşı çıkılır.
Buyrun benim? Ülkenin anasını ziktiler kanımca.
doğrusunu yapan gerçekçi kişidir, tecavüz ve gasplarıyla daha şimdiden ünlenen o sürüngen adilerden nefret etmek en basit insanlık gereğidir.