bugün

böyle giderse olmasından korktuğum hadisedir.malum 80.000 i aştılar.
neden kabul ediliyor diye düşündüğümdür. kesinlikle ırkçılık değil bu, sadece kendi ülkenin vatandaşı zar zor asgari ücretle geçinirken bir de bu insanlar geliyor. ee ne oluyor? işçi gücü artıyor, işçi ücretleri azalıyor, sigortasız çalıştırılıp insanların canları tehlikeye atılıyor, ev kiraları artıyor kendi vatandaşına yeri geliyor kapı gösteriliyor. üstelik artık her şehirde yaşayabiliyorlar. türkiye'ye gelmesinler demiyorum. ama belirli bir sayıda insan gelsin ve belirli bir zaman sonra geri dönsünler ülkelerine. neden amerika, almanya, kanada ülkelerine gelen mültecileri denetliyor, takip ediyor da biz yapamıyoruz. acaba burada bir sandık beklentisi mi var? diye sormadan edemiyorum kendime.
suriyeden gelen vatandaşları, sırf hükümeti eleştirme politikası amaçlı istemeyen vicdansızların bilmesi gereken görmesi gereken hatta belki tam anlamıyla idrak edebilmesi için aynı şeyleri yaşaması gereken olaylar zinciri: aşağıdaki haber her şeyi anlatıyor.

insanlığınızdan utanın..

http://www.internethaber....ocuklar-hedef-596917h.htm
izmir'deki suriyelilerin dernek kurarak yerleşmeye niyetleri olmasıyla teyit edilen gerçek. izmir'deki suriyeliler, "izmir Suriyeliler Derneği" kurmuşlardır. AKP'li nesrin ulema'nın da katıldığı dernek toplantısı gümüşpala semtinde yapılarak aşağıdaki gündemi görüşmüştür:

"1- Gümüşpala'daki Suriyelilerin Türkçe öğrenmelerine yönelik Halk Eğitim Merkezince kurs açılması.

2-Eşrefpaşada halen devam eden Türkçe kursunun Kadifekale mahallesine alınması.

3-Karabağlar da Türkçe kursu açılması için imza toplanmasına başlanması.

4-Suriyeli çocukların eğitimi için izmir il Milli Eğitim Müdürlüğünce tahsis edilmiş olan Tepecikteki okula öğrencilerin kayıt işlemleri.

5-izmirde Suriyelilere hitap eden bir radyo yayının yapılması bu şekilde eğitim organizasyonunun duyurulması.

6-Eğitimi yarım kalmış üniversite öğrencilerinin izmir üniversitelerine devam edebilmesiç

ve diğer sorunların görüşülmesi."

sınavsız üniversiteye girmek gibi türk vatandaşlarından bile daha ayrıcalıklı olmaları yanısıra, türkçe öğrenmek herhalde seçimlerde oy kullanırken şüphe çekmemek için de işe yarayabilir.

kaynak: http://www.odatv.com/n.ph...-dernegi-kurdu-2411131200
Yalnız şunu da anlatayım

Tevrat a göre ikinci adem Hz Nuh un 3 oğlu vardır ham,sam,yafes

Bu soydan

Ham: zenciler ve hint-avrupa lılar

Sam: Arap,yahudi,süryani,keldani,arami

Yafes: çin,kimmer,Sümer,moğol ve Türkler

Bu soydan gelir hz nuh oğullarını lanetler(olay çok uzun anlatmayacağım)

Sam a okuduğu lanet ise soyundan gelenlerin sürekli yafes ın soyundan gelenlere sığınması vatanlarının harap olması

Şimdi bakınca çok enteresan geliyor.
insanın sinirini bozan durum.

nereye baksak onları görüyoruz.

ülkenin Türklere ait olduğunu düşünüyordum.