bugün

suriyelilere gösterilen müsamahaya ve yapılan yardıma, tahammül edemeyen gürühta meydana gelen hazım sorunu.
bunlar ayrıca sofralarına konacak fazladan bir tabağa, karşısındaki kişinin yüzünde beliren bir tebessüme bile tahammülleri yoktur
bu hazım sorunu filan değildir.

insanlara tayyip bey gibi duygusal baskı kurmayın da biraz insanlar ne demek istiyor anlamaya çalışın olur mu?

olaya yardıma muhtaç...kelimeleriyle başlarsanız sıradan bir vatandaştan bile şunları duyabilirsiniz;

bu ülkede binlerce insan açlık sınırında, kadınlar şiddete maruz kalıyor, eğitim sorunlarımızı aşamamışız... ancak ülkemizin tek sorunu buymuş gibi bu olaya yaklaşılması, kendi ülkemizde ortalık yıkılırken dahi bu sorunu hayatımızın merkezine konulması, ülkemizde bombalar patlayıp insanlar ölürken bile, bu meselenin çok çok önemli olabilmesi gerçekten garip.

çünkü ben kendi vergilerimle insan muamelesi göremiyorum bu ülkede.

bu yüzden bu durumu ajite etmenin, olayı insanlık, din kardeşliği meselesine çekmenin alemi yok.
hem üzüm yeyip hem bağcıyı dövmeye çalışan suriyeliler yüzündendir.

Kaldığı bölgedeki imkanları beğenmeyip ateşe verecek kadar arsız, acıyıp yanına işe alan patronunun kafasına demirle vurup parasını çalacak kadar şerefsiz olmamalı insan.
Ülkenin her köşesinin suriyeli dilencilele dolmasından hoşlanmayan insanın hazım sorunu değilde kaygıya sahip olmasıdır.
Bu insanlar tayyip'in gazıyla iç savaş çıkardı ve şimdi hepsi evsiz barksız ser sefil kaldı.
Bu insanlara da yazık güzelim ülkeme de yazık. Her köşesi suriyeli mülteci doldu ve bunlar kendi halinde kalsa yine iyi bölge halkını da rahatsız ediyorlar.
evet hazmedemiyorum kendi ülkemde bunca aç, işsiz, yardıma muhtaç insan varken onların bu ülkeye getirilip benim binbir zorlukla engellerle ulaşmaya çalıştığım yere onların tepeden kondurulmasını hazmedemiyorum.

üstüne üstlük benim hakkım olup ancak kendilerine gösterilen bu ayrıcalıkları kullanıp bir de kendi ülkemin vatandaşılarını rahatsız etmelerini de sindiremiyorum.

kısacası istemiyorum.
Suriye'li teröristlere verilen destekte gelinen son nokta PEZEVENKLiK.

görsel

kaç yıldır şu topraklarda yaşıyorum, devlet bana pezevenklik yapmadı.
ne kadar acıklı bir zamanlar türkiyede de vardı bunlardan atatürk hepsinin amına koydu afedersin.
bir insanın açlık sınırında olması ile namlunun ucunda olması farklı şeylerdir.
bu açıdan bakılırsa suriyeli mülteciler hazım soruna neden olmaz sanırım.