bugün

Dünya üzerinde ki tüm insanların yaptığı gibi. Sanki siz yapmıuyorsunuz.
ben yapmıyorum, müsait bir taşıyıcı bekliyorum şu anlık. bizim bu alien evreni bi garip zaten.
ee ekmek yoktu bizde seviştik.
e arap olm onlar, usama bin laden´ın babası 4 karıdan 52 çocuk peydahlamıştı. en başarılıları bin laden´dı o da dünya çapında aranan bir teröristti.

araplar öyledir.

alman tv´sinde geçenlerde çıkardılar, bi suriyeli mülteci 2 karıdan 9 çocuk yapmış...devletten yardım alıyo, bi de alman devleti bunlara "çocuk parası" veriyo. çocuk parası + devlet yardımıyla adamın eline hiç çalışmadan bi alman doktorun eline geçen para kadar para geçiyo...alman doktor her sabah 6´da kalkıyo, traşlı olmak zorunda ütülü olmak zorunda, üstünde büyük sorumluluklar, bazen geceleri hastaneye gitmek zorunda. kaza oldu mu koşturmak zorunda...e almanlar da haliyle buna acayip gıcık oluyolar...

bu işler ileride büyük problemlere sebep olacak. bu mülteci hikayesi, "ileride" patlaması umulan bir bomba olarak toplumlarda yerini aldı, ben şahsen çok merak ediyorum, bu işin sonu nereye varacak...
bana yıllarca bakacak, besleyecek bir kerizistan bulabilsem pompada level atlar, çığır açardım. ne kadar pompa o kadar para. lineer, doğru orantılı.
normal şartlarda yaşıyan insanlar vatanı ve imkanları varken bile düşünüyor, bakabilirmiyim? eğitimini, beslenmesini sağlayabilirmiyim diye.

doğada binlece canlı "pompa" yapıyor. ama böyle bir zihniyet üretemiyor.

bir arap klasiği..