bugün

akp zihniyeti yüzünden 2016 türkiye'sinde türkler olarak söylediğimiz söz.

suriyeliler:

- sınavsız üniversite
- aylık 1.200 tl burs
- çalışma izni + iş olanakları yaratılması
- müslüman arap olma prestiji
- 8 milyar dolar hibe

türkler:

- üniversite sınavı ücreti, kontenjan varsa yerleşme
- aylık 400 tl burs ya da kredi
- diplomalı işsizlik garantisi
- türk olduğun için sıradan ve umursanmaz olmak.
- kol gibi fatura, vergi ve hayat pahallılığı

yakın gelecekte akp bizi orta asya'ya sürüp buralara ümmetdaş arapları yerleştirmez umarım.

şuan 2.5 milyon suriyeli var. 500 bin de bebek doğmuş. 20 yıl sonra ne bok yiyeceğiz merak ediyorum. bu ülkenin ağzına sıçarak %50 alıyor adamlar. vay be.

zorunlu edit: hiçkimse ailesini kaybetmek, vatanını terk etmek, ölmek, kardeşinin tecavüze uğramasını hazmetmek istemez. insan olan bunlara sevinmez zaten. suriyelilerin büyük bir insanlık dramı içinde oldukları açık. ama emperyal planlar gereği suriyelilerin başlarına gelenlerin faturasını masum anadolu insanı ödememeli.

ben sanki suriyelilerden nefret ediyormuşum gibi bir algı yaratmak şerefsizliktir. bu kadar düşmeyin.
ölüm korkusu nedir bilmeyen, açlık nedir haberi olmayan, üzerine bomba yağma korkusundan habersiz öylesine ergence edilmiş bir laf ki kızamıyorsun bile, acıyorsun sadece.

siyaset yapın abi, yine yapın siyasetinizi de, bu kadar ucuz laflarla değil.
tam olarak neye karşılık anlamış değilim. bu işlerin karşılıksız olabileceğine ihtimal bile vermiyorum.
Suriyeli olmak varmış be;

Aileni, yakınlarını ölüme bırakıp istemediğin el topraklarına kaçıyorsun sırf canını kurtarabilmek için.

Her ne kadar pahalı arabanız, lüks hayatınız ve on numara eviniz de olsa bırakıp geliyorsunuz tüm herşeyinizi.

Elin Türk ibnelerine sırf kuru ekmek parasına köpek gibi çalışıyorsunuz.

Bu -15,-20 Derece soğukta en azından bir tas yemeğiniz veriliyor, naylon çadırlarda kalıyor veya sokaklarda yatıyor olmanız bile çok geliyor t-rk milletine.

Hangi para daha kıymetlidir bir anneden, babadan, ölen kardeşten?
Suriyeli olmak öyle kolay mı?, bunu söyleyen kişilerin kafasına kaç tane bumba düşmüş?.

Tanım. Suriyeli kardeşlerimize sağlanan kolaylıkları kıskanan kişi söylemi.
Kurtuluş savaşında bu ülke gençlerini savaşa yollamaktan liseleri o yıllar içinde mezun verememişti. Tüm lise okuyanlar 14 yaşında olan Türkler o zamanın kolejleri dahil ülkeleri için toprakları için savaşta şehit oldular. Fakat 25-30 yaşındaki Suriyeli ibneler buraya göt korkusundan gelip üstüne bana verilmeyen imkanları alınca Türk insanı tarafından söylenilen sözdür. Malum bizden daha rahat yaşıyorlar. Televizyonda gösterilenler işin acındırma kısmı. Bursa'ya gelin görün bi adamlar çoğu mahallede siyasi birlikler kurdular. Lokantaları marketleri boş olmuyor. Kuyumcuya kadar her türlü dükkanı açtılar. Nasıl savaş madurluğu bu amına koyayım? Tabiki de koyuyor!

onun dışında acındırma politikası izleyenler çocuğun anasını babasını öldürdülerse kalıp onlar için savaşsaymış ya burda gelip 500 tl'ye çalışıp itilip kakılmak kendini mazlum göstermek daha mı iyi aq?
çalışıp bir baltaya sap olamayan. en az bir yabancı dili konuşamayan mesela ingilizce. spor yapmayan sürekli göt büyüten. yeteneklerini geliştirmeyip işsiz kalınca suriyelilere saran kişi beyanatıdır.

adam gibi oldunuz da iş mi veren olmadı gençler. bırakın yurtsuz kalmış insanlarla ugraşmayı.
Haklarında "benim dedelerimin bana miras bıraktıklarından pay alıyorlar. mücadele etmeden hayatı hak edemezsin. bu suriyeleleri savunanlarında yarın savaş çıktığında analarini bile bırakarak kaçacağından da eminim. " şeklinde bir ifade kullanılan insanlardır.

Eleman Bordo klavye eğitimini yeni tamamlamış belli ki. "Benim dedemden kalan toprağı mücadele etmeden hak edemezsin" diyor zeka küpü. Askerlikten kaçmak için türlü türlü yalanlar uydurup, lafa geldiğinde de ülkenin en vatansever insanı olabiliyor bunlar. Sen neyin mücadelesini verdin ey büyük üstad? Klavye başında bu biçare insanları kendi yetersiz zekanla aşağılamaktan, küfür etmekten başka? Hassktir lan oradan derler sana..
tamam kardeş ben sana çadır alayım orda yaşa yiyeceğin yemekler sadece belli şeyler olsun. hiçbir sosyal statün olmasın. ve çok daha beterlerini bizzat gözümle şahit oldum. hani insanlık ayıbı olan şeyler var ya onları bunlar tümden çekiyor. suriyelilerin yüzde onu sıkıntı çekmezse çekmez. yanlış anlaşılmasın türk milleti verebileceğinin de fazlasını vermiştir doğrudur. ama bu bizim genimizde var unutmayın. yüzyıllardır bu toprakları biz yönettik ve hala etkimiz var. suriyeliler aynı bizim gibi olsun demiyorum tabiki de onlar ikinci sinif vatandaş olacak ama insanın yaşaması için temel olanaklar hariç. hic suriyeli aileleri görmemişsiniz galiba. sonuç olarak demek istediğim bakıp bilmeden suriyeliler çok rahat yaşıyor yeaaa diyip kendinizi mal konumuna düşürmeyin. avrupanın verdiği paralar veriliyor su an. onlar hangi paranın nereye gideceğini söylüyorlar.