bugün

efendim dikkat ediyorum bu hükümetle-cemaat arasındaki dershane gerilimi başladığından bugüne kadar samanyolu tv haberleri tamamen dershanelere odaklandı. haberlerin ilk yarım saati eskiden akp iktidarını öve öve yere göğe sığdıramayan bir stv haberleri varken artık stv haberlerinin neredeyse tamamı hükümete giydirmekle geçiyor yani buda demek oluyor ki, damarına basılan cemaat çok sevdiği iktidarı fena şekilde karşısına aldı, haberleri izledikçe anlıyorum ki siyaset gerçekten de çok büyük bir çıkar ve erk mücadelesiymiş.
stv haberlerinin neredeyse özeti şu şekilde;

* dershanelerin kapanmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.
* dershanelerin kapatılmaması için imza kampanyası başlatıldı.
* dershanelerin kapatılma kararı karşısında yurdun çeşitli yerlerinde eylemler yapıldı.
* akp iktidarı falanca zamanda falanca konusunda hata yaptı.

gibi...
(bkz: yağan karın dersane şeklinde birikmesi)
dershane haberi verirken bayılan sunucu vakasından sonra bir nebze de olsa bu haberlerin verilmesinde azalma olacağını düşündüren ancak bu düşüncemizi haksız çıkaran durumdur. her zaplayışımda bir dershane polemiğinden söz ediliyor. kendi çaplarında eğleniyor gariplerim. ne diyelim yazık..
acaba göstermesi gerekn asıl önemli haber nedir, ne saklamalaya calisiyorlar yine bizden diye düşüğüm mantiksiz bir olay.
dershanelerin karlı bir sektör olduğunun kanıtıdır. sözde hayır ve yardım sever fetullah hoca efendicik sanırsınız ki öğrenciler eğitimsiz kalmasın diye dershanelerin kapatılmasını istemiyor. sanki dershanelere kayıt edilmek isteyen öğrencilere bedava yapmış gibi. hadise tamamen el ve cep ilişkisi.