bugün

Klişe bir girişle; su götürmez bir gerçektir.

Gidenler oraya kahve içmeye değil, kendini pazarlamaya gidiyor. Karakter, kişilik, düşünce, duruş olarak vasatın altında olan biri; bu eksikliğini starbucksa giderek, " bakın ben starbucks ta oturuyorum" diyerek gideriyor.
Kimse kahvesi güzel rererö demesin. Amk kahvesinin aynısını hatta daha iyisini hatır kahvesi de yapıyor.
Katılmadığım önermedir. Şahsen ben gidince hafif biraz rahatsız bile oluyorum berkecan falan demeselerdi bana diye.
Kapitalizm de tam olarak budur zaten gençler. Çöplükteki ayyaş tam da olması gerektiği yerde yani di mi?
Aslında sadece starbucks için değil; lüx bütün markalar içindir. Giyim kuşam vs.
itibarı yarım saat sıra bekleterek sattığı ve sırada bekleyenlerin mutlu olduğunu sandığı naçizane gerçektir.
hiç alakası yok.

adamların kahvesi iyi.

çok seviyorum. caribou'dan, gloria'dan, kahve dünyası'ndan, kocatepe'den çok daha iyi.
anlam veremediğim önerme. neden bu starbucks düşmanlığı hiç anlayamıyorum. kahvelerini piyasa kalitesiyle mukayese edildiğinde kesinlikle güzel olarak nitelenebilir. fiyat olarakta gayet normal. hayır ben anlamıyorum normalde x işletmelerde aşırı kaliteli kahveleri çok makul fiyatlara mı içiyorsunuz gizli gizli? kahve demeye bin şahit istenecek kahvelere de aynı fiyatı veriyoruz herhangi bir kafede.

kaldı ki starbucks'a giderek itibarlanacaksak ölelim daha iyi. *
Zaten az çok kendini bilen ve itibarı olan kişiler için geçerli değildir. Ancak haklı olunan yerlerde var, birçok marka ve cafeye sırf oraya gitmiş görünmek ve bakın bende buralarda takılabilecek seviyedeyim imajı vermek için gidenlerde yok değil. Ama yinede bunu genelleme yapmamak daha iyi. Çünkü bizde bazı arkadaşlarla ortak noktamız ve yolüstü olduğu için en bilinen mekan olarak starbuckta buluşuyoruz, birşey içip biraz oturup kalkıp başka yerlere gidiyoruz. Tabi birde sadece 1 kahve alıp akşama kadar oturan tipler var, onlara sövebiliriz.