bugün

Olmayan gerçektir. Kendimden biliyorum. Vayt caklit moka tol boy almıyorum sıcak cikolata alıp elit sansınlar diye boş boş oturuyorum.
kahvelerini pahalı bulup, starbucks ı elit yermiş gibi gösteren ve kendini bir şey sananların oraya gitmesine vesile olan kişiler, starbuckstan en çok konuşup şikayet eden kişilerdir.
elit değildir. sadece pahalıdır. sadece siz öyleymiş gibi davrandığınız için, starbucks türkiye'yi bile böyle olduğuna inandırdınız.

gerçeklikten uzak bir iddiadır.
bu gözler starbucklarda nasıl insanlar, nasıl varoşluklar gördü. elitlik bu değil. bu olmamalı.

ayrıca;

görsel
Ülke ülke gezdim yer yer yaşadım ama bir tek Türkiye'de böyle aq.
bir kahve için pide kuyruğu gibi bekleyip gereğinden fazla para ödemek elitlikse,öyle elitliğin ta amk ben.
o kadar ki bir kahve ile 20 saat ücretsiz wifi kullanmak için oturacak yer bulamadıklarında kahvelerini merdivenlerde içecek kadar elitleşebiliyorlar.
starbucksı severim. ama başlığı açan yazarın elitizm 101 dersini tekrar alması gerekiyor.
bir şey söyleyeceğim lütfen yanlış anlamayın.

çevremde yana yakıla starbucks a gidip kahve içmek için çıldıran ne kadar insan varsa hepsi ezikti. trollük felan yapmıyorum inanın ezik insanlardı.
durun size şöyle tarif edeyim:adana'da merkez parktaki optimum alışveriş merkezinde starbucks var ve hemen arkasında sinanpaşa mahallesi.sinanpaşayı bilen bilir bildiğin tırrek ( adana ağzıyla cono) mahallesi.ve starbucksta takılanların sayısı az değil.
Batak tayfa cidden yok.
Buna katılıyorum.
Elit hissetmek isteyenlerin gittiği yer desek daha doğru olur. Öyle bi beklenti var gidenlerin ekseriyetinde

Ne olursa olsun mocca sı nefis. Hastasıyız.
valla amerikan mallarına olabilidğince boykot etmeye çalışıyorum.ama kahveside çok güzel.
Elit ne la. Senin o dediğin karizma swiss'de olur hiltonda olur.

Götü boklu bi kahvecide, ismini telaffuz edemediginiz siktiriboktan şeyleri içip kendini elit , üstün, entel, önemli sanmak.

komedi ya, hem komedi hemde acınıcak bir durum.
Sokayım popülaritenize, özentiliğinize , ezikliğinize.
Gidin adam gibi zıkkımlanın, böyle sikindirik başlıklar açıp insanın sinirini bozmayın. Aşşağılık kompleksinin de bu kadarı.?
(bkz: fularlar gelsin)
Güldüğüm önerme. Starbucks dediğiniz kahve dükkanı amerika'da sıradan bir kafe gibi bir şey olarak görülüyor amk. Zaten başlı başına kahve içmek oldukça sıradan bir eylemdir. Ne yazık ki bizim ülkemizde ulaşılamayacak kadar yükseklerde bir konuymuş gibi anlaşılıyor.
starbucks da check-ın yapan bir insan ne kadar görgülü ise bu önerme o kadar doğru. Evet.
Çoğunun beş para etmez olduğu gerçeğidir. Tamam kahve içmek için gidersin kahve alır içersin ama elit olacağını sanıp şov yapmaya gidersen bu seni hiç de elit yapmaz. Bir kahveye 10 lira vermekle kimse elit olmaz.
Ben starbucks' tan aldığı kahveyi üniversite' nin bahçesine kadar taşıyan gorgusuzlerde gördüm.
Elitlik ile zerre alakası olmayan durum. Kendi açımdan söylemem gerekirse Starbucks'a giden 3 insan tipi mevcut. Birinci tipimiz kendini kafe hayatına adamış, yediğini, içtiğini, gezdiğini vs her şeyini sosyal medya hesaplarında paylaşıp cool olduğunu sanan 13-17 yaş arası ergen kitle. ikinci tipimiz okuldan-dershaneden çıkıp gelmiş, bir kahve alarak dinlenmek isteyen, bu arada da biraz kız kesen genç arkadaş. Üçüncü tipimiz ise (en sevdiğim tiptir kendisi) kahvesini sipariş edip bir köşede sessizce oturan, 25-35 yaş arası insan. Bu tipimiz genellikle üzerinde çalıştığı bir işi halletmek için sadece bilgisayarı ile haşır neşir olur. Kimin eli kimin cebinde pek zikine takmaz bu abimiz. (bkz: kaliteliadam)
ülkenin "elit" sayılan kesimi ile "varoş" sayılan kesimi arasında bir fark olmadığını gözler önüne serer. isterseniz kusura bakın ama o sahte ve şark kurnazı abdurrahman abi ile, sahte ve garp kurnazı (aha tamlama ürettim) berkesuların hiçbir farkı yok. ikisi de sahte ikisi de evlerden ırak tipler. fakirlik veya zenginlik samimiyet, dürüstlük belirtisi değil gençler kandırmayın kendinizi, bunlar insanın kendisinde olan şeyler.
Trol beyanı.
(bkz: yok öyle bir şey) geçen gittik gitmez olaydık ama gittik işte naparsın. Biz masadan ( yanında priz olan masadan bahsediyorum) kalkalım demeye kalmadı bir hatun kişisi yanaştı dedim aha kekoli lönk diye oturacak dedim lakin yanılmışım kibar kibar oturabilir miyim dedi biz tam evet dedik ki gayin biri (ki ben gay demem eşcinsel derim öyle insan da ayırt etmem cinsel yönelimidir bana ne ki) ama bu harbi gay lönk dedi oturdu kalkmadı. Yer verdiğimiz kız bir şok oldu. Ben ve arkadaşım cazgıra bağladık. Zor zahmet kalktı ama giderken küfretti. işte böyleleri olduğu sürece o starbucks asla elit olamaz. Starbucks a gidiyorum bebeğim havasında görgüsüzler ile olmaz. Big chef değil ora sakin.
bi kahveye normalin 2 katı para verince elit mi oluyorsun yoksa keriz mi bilemedim.
bir kahveye 12tl vermek elitlik olmuyor bence.
aman ne elit bir kesime hitap ediyor.
Memlekette hala bu sığ tartışmanın yapılıyor olması hakikaten acı.
Beyin anlamında ;
bu mekanlara gidenler elit diyen ile
kahveye 12 tl vermek elitlik mi olur diyenler
aynı seviyede.
Elit olmak nedir?
kahve nedir?
Kahve içmek nedir ?
Kafayı mı yediniz hakikaten trollük mü yapıyorsunuz anlamak güç.
güncel Önemli Başlıklar