bugün

ölçüt herkesin kafasındadır. bütün yazarlar beğenirse, ideolojisine uygunsa, güldürürse iyi oy verir, tam tersi ise kötü. öyle ben bunu tanıyorum iyi oy veriyim durumu saçmalıktır.

ama yeni yazarların şöyle bir handikapı vardırki ;takipçileri yoktur. eski yazarların sevenleri sözlüğü açtıklarında sevdikleri yazarların son girdiği entryleri bir kurcalamaktadır.

edit: başlık başıma kalmış 1. entry "kankalar kankalara oy vrüyür bana vermüyür" tadında bişeydi.
birçok yere çekilebilecek ölçütler bütünüdür. çünkü her yazarın kendine göre bir kriteri vardır;bazısı komik ama anlamsız olanlara oy verir,bazısı görüşlerine ters düşenlere oy verir,bazısının oy veresi vardır ondan verir vs. çözümlenmesi zordur kafa yormamak oluruna bırakmak gereklidir.
çoğunu tanıyorum tüylerini dikeltecek yazı görmedikçe oy vermiyorlar.

ölçüt mü? (bkz: tüylerin dikelmesi)
cok cesitlidir.

kimisi yigit ozgur esprilerine arti oy verirken, kimileri sarki sozlerine eksi oy verir.

kimisinden arti oy alabilmek icin, ataturk'u oven koftiden bir entry girmeniz yeterlidir.

yok ben karmami bayagi bi asagilara cekmek istiyorum derseniz, entrynizin kiyisinda kosesinde rte ile ilgili olumlu bir seyler yazmaniz kafidir.

bol bol laikligi ovmek size bir suru arti oy kazandiracaktir.

keza cumhuriyet gazetesi ile ilgili yapacaginiz olumlu yorumlari sizinle paylasan pek cok user mevcuttur.

sozlukte sukse yapmis birinin nick altina girdiginiz, sevgi gosterisi icerikli entrylerinize samimiyetle destek verecekler de vardir.

olmadi eski bir ask acinizi hatirlayin, buna uygun bir baslik acin. mesela; "eski sevgilinin teninin kokusuna bir gece vakti icerken ozlem duymak" gibi bir baslik isinizi gorur. bunun altina suslu cumleler siralayin. ve ne kadar aci cektiginizi falan anlatin. yazinizi yeralti edebiyati yapan birinden alntilarla susleyin. evet yine kazancli ciktiniz. cunku; cogumuzun arti oy verme egilimi, sizin acinizin buyukluguyle dogru orantilidir.

butun bunlar da yetmediyse; turbanli bayanlarin turban takmayanlarla esit oldugunu sık sık dile getirin.

ismi berkecan, aslısu gibi olan pop starlarina sovup saydikca goreceksiniz ki userlarin, arti oy verme trendleri de bir hayli artmis.

son olarak canlar, bu aralar deniz fenerine saydirmak pek moda. hadi gidip karmalarimizi katlayalim.
güncel Önemli Başlıklar