bugün

Geçmişi birkaç yıla dayanan ve ultra-mega kakafonik kedicik-koyuncuklar sürüsünün hızla peşi sıra takip ettiği ve hiçbir anlam-birikim-entelektüelite-zeka pırıltısı içermeden kuru, altı boş fikriyatlarla işgaline maruz kalan özgün bir platformunun savunulması için sarfedilmesi gereken bir başkaldırış cümlesi.

kurulduğu günden bugüne onlarca, binlerce üniversitelisi, genci, fakiri orjinal ve güncel bir ideyle tüm milletçe benimsenip hatta önemsenmiş bir nevi siyaset meydanını kirletmek için fırsat kollamış bugüne kadar. Tamam ama niye lan bu? Üniversiteye neresi olsa girerim abi deyip gelen, fakir olup kokuşmuş ağzından düzenli lokma girmeyen, zengin olduğu halde yavru mıncıklamak yerine mavi ekran karşısında saatlerce albert camus romanlarındaki romantik-melankolik kahramanlar edasında raks eden zavallılar falan fıstık ne işiniz var lan sizin burda? Kendine has üslubu olmayıp hayali bir örtü arkasından gidilesi film, sevilesi hayvan, görülesi mekan demekten öteye gitmeyen, kitap okumaktan aciz öğrenci kisvesi altında kara cahillerin sözlüğe katacağı da bişey olamaz. Olgu, konsept, hedehödö, hanım koş vs vs. Bunları kimden duydunuz kuzum? Evde de bunları mı söylüyosunuz yarım yamalak cümlelerinizde? Böylelerini kızgın yağda eritilmiş demir tozları üzerinde yürüterek çekeceği acının yüzündeki yansımasına bakıp cennet-cehennem çizgisinin ne tarafında olacağına karar vermek çok zor değil. Deli misiniz lan siz? Ya bu sözlük klişelerini bırakıp sağa sola laf yetiştirmeden bırakıp adam gibi yazmaya başlarsınız ya da vefa-çamlıca arasında kendinize boza satmak için yer beğenirsiniz. Tamam mı lan?

Sözlük kalemi güçlü, okumuş, bakın bi daha söylüyorum, okumuş, zeki, bilgili, deneyimli ve buram buram edebiyat bilip tane tane kelimeleri raks ettiren yazarların sırtında yükselecek. Bunun da belli birkaç adresi var. Onları da saymama gerek var mı yahu?
katılımın yüksek olması temenni edilen kampanya.

yazılanların artık okunmadığını anlayamıyor musunuz? okumuyorum artık. bıktım '' dedirten, edilesi, büzülesi '' laflarından.

ayrıca başlık açmayı bilmeyen bir sürü yazarcık var hala. ulan başlık objektif açılır, küçücük de olsa bir tanım girersin ve yorumlarsın inancına, düşüncene göre.

(bkz: onu bunu demiş gerizekalı hayvan)
(bkz: şunu düşünen gerzek insan)
(bkz: bilmem ne diyen insan modeli)
(bkz: bilmem ne tip)

böyle başlık açılır mı? tövbe tövbe...

evet itiraf ediyorum. böyle bir başlık görünce kim yazarsa yazsın, okumadan eksiliyorum. ister seri eksi oy veren ibne deyin, ister başka bir b.k deyin...
rastgele basınca karşıma çıkan başlık. bir baktım da bir heves ile kampanya başlatılmış, daha sonra tutmadığı görülmüştür. abicim klişe demişsin, klişeler hiç ölür mü? amerikan filmi klişesi vardır, hala adamlar kullanıyor usanmadan,

evet yaratıcılık kesinlikle gerekli ama klişeler her zaman devam eder. gider başlıkları alt alta okumak başlığına ilginç bulduğum sıralamaları yazarım, anketimi doldururum, klişe ne lan bakınızı veririm, anlamlı tashih yaparım,ayar vermek için keyfime göre boş bakınızı döşerim, klişe sensin yasak da sana girsin derim, ben tüketiciyim, eğlenmek uğruna tüketirim. bu tüketimi sağlayan kişiye destek için hergün bir kere reklamlara tıklarım...

hem yasaklandığını düşünün, kim başa çıkabilir? kim uyar? sözlük, klişeleri ile vardır. kullanılmaya da devam edilecektir.

(bkz: gözlük kroşelerinin kullanımı yasaklansın)