bugün

az önce farkettiğim bir mevzudur.

yaklaşık 6000 küsür ukte mevcut imiş sözlükte, ukte doldurmak için girmemle dumur oldum bir anda. kimsenin ukte doldurduğu yok ama mütemediyen ukte veriliyor. nasıl bir iş bu anlamadım ben.

moderasyon süper bir şey yaptı evveliyatında ve ukte exploler diye bir uygulama koydu. lakin bunun yan etkileri de hemen oluşmaya başlamış kanaatimce.

en son verilen ukte bilmem kaç ay önce ve hala duruyor orda. sebebi ise ukte explorer'dan kaynaklanmakta. zira herkes istediği harfe ve yazara hemen ulaştığından hiç doldurulmuyor eski ukteler. öylece kalıyor melun melun.

bunu halletmenin bence şöyle bir yolu olabilir. belli bir müddet konulsun uktelere, müddet bitince de kendini imha etsin ukte. ve yazarlar da verdikleri saçmasapan ukteleri silsinler ya da gözden geçirsinler.

bir amacı kalmıyor zira ukte vermenin. kimse de doldurmuyor. en iyisi buna bir çözüm bulmak kanımca.
yazım hatası içeren, çok çok anlamsız ukteler periyodik olarak silinirse biraz olsun konu çözülmüş olabilir.
ukteleri harf sırasına göre değilde verilen tarih sırasıyla dizilse bence ukte doldurmak daha kolay olacak. harf sırasıyla olunca insan dumura uğruyor baya. ukte'ye basıyorsun ve karşına harf sırasıyla bir ton sacma sapan şey çıkıyor kapatman saniyeni almıyor. bence tarih sırası olursa ya da kendi kafasına göre karıstırırsa dolduracak ukte bulmak daha kolay olur ve çöp olmaktan çıkar.

tanım: verilen uktelerin dolmaması ama ukte verilmeye devam etmesiyle oluşan görüntü kirlililği. önlem alınmaz ise gaz sıkışmasından patlayacak.