bugün

bir yanda 10 gunluk bayram tatilinde sokak hayvanlarina yem/yemek vermeyen barinak calisani orospu cocuklarinin oldugu turkiye; bir yanda firtinadan etkilenen hayvanlari ucakla tasiyan amerikan havayolu firmasi.

yalniz bu da sanmayin ha, gunlerdir bu firtina haberlerini takip ediyorum. 9gag'de reddit'te onlarca resim gordum, insanlar birbirlerine yardim etmek icin siraya giriyor. hayvanlari toplayan bir suru tekne fotograflari var. hani kucumsedigimiz amerikan halki var ya, mesela amerikaya her gidenin yarisi gerizekali dedigi amerikan halki, hani hamburger yemekten baska bir sey bilmeyen amerikan halki, onlarin cok onemli bir kismi boyle yardimsever iste. insanlar firtinadan kacacak yerleri olmayanlara evlerini aciyorlar boyle felaketlerde. peki dunyanin en guzel insanlarinin yasadigi en guzel ulke turkiyede ne oluyor boyle felaketlerde? gocuk altinda kalan kadinin bileziklerini almak icin kolunu kesiyorlar mesela. yagmalar, hirsizliklar. krizi firsata cevirmek tabirini tamamen yanlis anlayan orospu cocuklari.

yarin bir gun deprem olacak, o zaman gorecegiz neler olacagini.