bugün

şimdi ben buraya sosyal yapı çerçevesi altında bir sürü zırvalıklar yazardım ama uğraşamam ama yinede anlatayım birkaç cümle ile. buyrun;
gerek milliyetçilik gerek aile bağları bakımından oldukça başarılı bir sosyal yapı çizen millet olmasındandır. yalnız sadece bu yönü örnek alınmalıdır zira vatan hayini, kıroluk ve envai çeşit kahpelik özellikleri de vardır bunların.

(bkz: kürtlerdeki müthiş sosyal yapı)
kendine uzatılan dost eli ısırmaktır bir basamağı.
ilk sömestr derslerinin bir kısmı şöyle olacaktır: çiğ et yeme rehberi, terör-101, ensest-101, pedofili-101
oldukça iddialı bir önyargı daha.
bunlar hep, sosyalleşememenin göstergeleri.
sosyal evrimini, işte bu konuda evrim vardır, tamamlamış insan zümre ve topluluk sosyalleşmesini takiben, diğer topluluk, sosyal çevre, zümre, kültür, ırk ve milletlerle de evrimleşmesini ilerletir.
hÂl sosyalleşmenin yontma taş çağını yaşamakta ısrar eden, kendini her iki kesimin mensubu olarak lanse etmeye çalışıp, aslında her ikisine de mensup olamayanlara söylenecek tek şey var;
sosyalleşme ateşinin yanı başında çiğ et yemekten vazgeçin artık.
evet gerçekten kürtler gibi sosyal yaşamda üst düzey seviyelere ulaşmış insanlardan çok şey öğrenmeliyiz.gidin bir Diyarbakır'a Hakkari'ye Mardin'e ve görün buradaki artık kalitesi tavan yapmış sosyal hayatı.özellikle köylerindeki insanlar engin bilgi dağarcıkları ile köylerini küçük bir cennet haline getirmişlerdir.

(bkz: hiç güleceğim yoktu)
doğuda kürtçe eğitim üzerine açılan dershanelerin kimsenin gitmemesi nedeni ile kapatılması buna bir örnektir.
sosyal yaşamı kürtlerden öğrenmek çölde yaşamayı kutup ayısından öğrenmeye benzer.