bugün

seçimden hemen önce veya seçim sonuçları açıklanmaya başladığı zaman veyahut seçimde hile yapıldığına dair somut deliller, görseller vs sosyal medyaya düşüp yayılmaya başladığı an hem sosyal medya platformlarına direk erişimi engelleyecekler hem de vpn vasıtası ile bu engeli aşmak isteyenleri de vpn sunucularını bloklamak sureti ile durdurmayı düşünüyorlar.

(bkz: vpn lerin engellenmek istenmesinin nedeni)

bu entry burada dursun, seçimden sonra hala kullanabileceğimiz bir internet bağlantımız olursa ülkede, ben demiştim demek için gelirim...
sosyal mecralar çok yakın bir zamanda, özellikle 2019 martından önce çok keskin bir tırpan yiyecektir.
bunun tırpanın nedeni üstte yazarın sözünü ettiği kişisel hak ve özgürlüklerin suistimal edilmesi nedeniyle olmayacaktır. tamemen siyasi nedenlerle olacaktır.
yazılı ve görsel medyayayı satın alıp, tüm çalışanları kapının önüne koyar ve " alo fatihlere " teslim eder ve içini boşaltır ve bu medyayı hazineden besler ve yaşatırsın. yaşar da...
ya sosyal mecraları bu havuzda toplayabilir misin ?
işte bu imkansızdır. o zaman ne yapacaksın, kılıfına uydurup, internet' in kişisel kullanımını kısıtlarsın.
çünkü her klavyeyi satın almak olanaksızdır.
çin, iran, kuzey kore örneklerinde olduğu gibi iletişim engellenek ve kısa veya uzun süreli yasaklanacaktır. gerekçe ?...gerekçe ise hiç şüpheniz olmasın gayet " yerli ve milli " gerekçeler olacaktır, iran, çin ve k. korede olduğu gibi.
aslında kastım fb,instagram twitter gibi kişisel hakların korunması ile alakalı tümm yasakları delen platformlar. zaten belli çağrılar başladı.
Ayrıca insanlar sosyal paylaşım platformlarında geçirilen zamanın fazlalığı ve bağımlılığı gibi konularda yüksek sesle konuşmaya başladı.

Ömrü çok uzun değil benden söylemesi 10 sene sonra hiç birini göremeyebiliriz.