bugün

az evvel yaptıgımdır. muhalefet çizgisini fazlasıyla aşıyor. burası bir sözlük ortamı, ergen sayısı da fazla. onların kafasını karıştırmaya hakkı yok. ki kendisi de oturup allah varlığından konuşmaktan rahatsız olan biri. kendi düşüncelerinin değiştirilmesine hiçbir zaman izin vermiyor fakat durmadan saçmalayarak kafa sey ediyor.

edit: söz konusu yazar hala saçmalamaktadır. yaz bakalım.
efendim birileri "allah kesin var " diye enty girince sorun yok, ben "allah yok " diye ateist olduğum için entry girince yasak.

hadi oradan, bana bu hakkı anayasanın 24.maddesi veriyor.

bana ne deniyorsa diyen kişilere aynen iade ediyorum, ve onlar benim hakkımda ne düşünüyorsa ben de onlar hakkında aynını düşünüyorum.

benim fikirlerimden kime ne? dinini yaşamak isteyen namazını kılar, iman sahibi olan "allah yok " diyenden rahatsız olmaz. eğer inancından bir şüphesi yoksa, eğer varsa tepesi atar, öfkelenir. öyle insana da inanca göre allah'ın ihtiyacı var mıdır?

başkaları dinle ateistlerin kafasını karıştırınca suç olmuyor mu=

yobazlardan bıktık. tek tip, beton kafalı insanlar.
allah'ın yokluğundan konuşmaktan rahatsız, inancıyla ateistlerin kafasını karıştıran, cahil, ergen yobazlara sorun olmuş ifade hürriyetidir.
bu insanların gerçek yüzünü herkes görsün. bunlar ki tecavüz ettiler ama kızın rızası vardı, imam kız kardeşinin ırzına geçti ama psikolojisi dayanamamış deyip suçluları salan, insanları ateist diye hapislere tıkan, ateist diye insanların yakan, yakılmasından zevk alan ve arkasında olan, laiklik karşıtı, cumhuriyet karşıtı insanlardır.

herkes onlar gibi düşünmeli, yaşamalı.
çocukluktur, acizliktir.
(bkz: http://youtu.be/rYpAx-W9Tx0?t=24s)
kişisel bir tercihtir. rahatsız olunan şikayet edilen kişinin düşüncesi değil, farklı düşüncelere karşı takındığı saldırgan tavırdır. bundan rencide olan yazarların moderasyona şikayette bulunmaları kişisel tercihleridir.
bunlar döneminin insanlarıdır. bunlar koyun insanlardır.

ülkede ifade hürriyeti gitse, ateistler idam edilse bunlar sevinir, bunların ciğeri, yüreği bu.

bunlar iş yerlerinde cumhuriyet deyip evde atatürk bizim gibi dinsiz,soysuz, kahpe denen insanlara ifade hürriyeti sağladığı için kin kusar. takiyyeci insanlardır. gerçek yüzlerini ortaya sermekten korkmazlar.
kesinlike gereksiz bir harekettir. insanların düşüncelerini söylemesini kısıtlamaya hakkınız yok.
ayrıca sözlükteki ergenlerin düşüncelerini değiştireceği korkusunu taşımakta acizliktir. şu ana kadar duyduklarını sorgulamadan kabul eden bir neslin uyanmasına engel olmaktan başka birşey değildir bu yapılan şikayet.
eğer ki provokasyon olmadığına dair bir kanaat getirirlerse -ki öyle olacak- bir sonuç çıkmaz. yazdıkları ordan burdan kopya ve gelen her eleştiriye ama her eleştiriye cevap veriyor.

yazdıklarında provokasyon aramak yerine, devamlı olarak aynı konu hakkında girmesi sebebiyle şikayet edebilirsiniz. ayrıca, kendisi gibi düşünmeyen herkese yobaz demesiyle de beni biraz güldürmüştür. ama biraz. *
herkes dindar olacak bir kural yok. ama sen de fikirlerini dayatamazsın hiç kimseye. maşallah sayfa sayfa yazıyorsun dilediğin gibi. peki ne diye her şeye cevap veriyorsun?
(bkz: kişiye özel başlıklar açmak)
efendim demokrasi bir çoğunluğun istediğini yapması değildir.

barbarları bir araya toplarsanız size ancak tüm insanlığın katliamına dair oylamalarını sunarlar.

yobazlara da demokrasi verirseniz ateistlerin hapse tıkılmasını, hatta öldürülmesini isterler. peki bu demokrasi mi?

hayır, öyle olsa iran'da demokrasi var derdik...
sözlüğü foruma çeviren ve hakaret eden tüm yazarların şikayet edildiği gibi edilebilir.

elbette bu liseli kardeşimizin "yazdıklarımdan rahatsız oldular swh swh" tribine gireceğini bilerek... *
ben her insanın bireysel hak ve hürriyetlerini yaşamasından yanayım. bunu da eylemlere katılarak gösteren biriyim, baş örtü eylemleri de dahil...

ama bu yazara karşı olanlar ateistlerin yakıldığı hotel ile ilgili hiçbir eyleme katılmamış ve katılanları lanetlemiş, yananlara da "azapları artsın " diye dua etmiştir.

insanlık buysa, bunun adı yobazlıktır...
güncel Önemli Başlıklar