bugün

billboard dergisi, titiz bir çalışmayla son yılların unutulmaya en müsait iki türk şarkısını belirledi.

bunlardan ilki: hayalet sevgilim. ikincisi ise olurum hasretinle olmus. neye gore arastirdilar bilmiyorum ama ikisinin de internetten turedigi icin olabilir.
*
unutturulmamaya mi calisiyor anlayamadim. hayalet sevgilim sarkisini unutamam zira herkes onu dinliyordu bi donem. ne aci dolu gunlerdi. sozleri o kadar abuk, o kadar bayik bi sarki gelmedi bu camiaya. bi de dedikodusu vardi "irem diye bi kiz ali diye bi cocugu sevmis, sonra cocuk olmus, kiz birden bu sarkiyi soylemeye baslamis" gibisinden. inanilabilirdi belki fakat o gitar sesi anlamsizlastirdi herseyi. benim sevgilim olecek, ben sarki soylemeye baslayacam ve hemen biri gitari cikarip beste yapicak? git isine allasen. sonra irem de kayboldu gerci verebilecegi maksimum zarari vermisti. batarken bizi de dibe cekti. o yuzden unutulanlar listesinde bile yer almasinin hatirlanmalarina sebebiyet verdigini dusunuyorum, korkuyorum. unutulduysa unutulsun, desmeyelim, bi nesli daha heba etmeyelim. "bebeyiim benim, hayalet sevgiliim" gibi sozleri hatirlamak istemiyorum, yoo, bu katlanabilecegimden cok daha fazlasi.
ajdar - nane nane;
mustafa sandal - dön ve tekrar tuşuma bas.