bugün

başka operasyonlar için reklam yapanların ellerinde eğreti duran, mutsuz çocuklardır. bakın bakalım kim mutlu bu resimde.

http://fotogaleri.ntvmsnb...y/pictures/0000280257.jpg
(bkz: Türkiye nin mutsuz çocukları)
afrika yazıp 5601'e gönderilerek biraz mutlu olmaları sağlanabilecek çocuklardır.
onları eğreti tutan gösterişli kucaklarda mutlu olmayacak çocuklardır. yardım yapılması evet ama oraya gidip gösteriş yapmak anlamsız. burada şehidimin yetimleri de var. ayrıca tutup işte onunla o bir mi gerizekalı diyen arkadaşlara da evet sen ilerizekalıysan ben gerizekalıyım demek istiyorum. anlamıyorum yani ülke bu haldeyken oraya gitmek nasıl bir aymazlık nasıl bir vurdumduymazlıktır. sanki biz oradaki çocukları düşünmüyoruz onların ekmeğe ihtiyacı var yapmacık kucaklara değil!!!
nihat doğan'ın somali'ye gitmesiyle biraz da olsa mutlu olacak çocuklardır. barış ve sevgi elçimiz mutluluğun formülünü koyun üzerinden somali'li kardeşlerimize açıkladıktan sonra somali de hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. bu arada somali'ye kafi miktarda yardım yapmış bir kimseyim ve onlara uzatılacak yardım elinin allah'a uzatıldığını bilinmesini isterim. allah yardım eden herkesten nihat doğan'da dahil olmak üzere razı olsun.
mutlu edilmeleri için çaba sarfedilen çocuklardır.

ne kendileri ne de kendilerini temsil eden gruplar yardım etmediği halde çemkirenlerin nereden bulsam da saldırsam diye fırsat kollaması asıl iğrenç olan.

olum yapılanları beğenmiyorsanız gelin birlik olalım ne gerekiyorsa biz yapalım. bizi istemiyorsanız siz becerin bu işi. ona da yok amk. neymiş "bizim ülkemizde açlıktan ölen çocuklar var." lan poşet! bizim ülkemizdeki olaylar münferit olaylar. dünyanın en güçlü ülkelerinde bile evsizler var. tamam isviçre de değiliz. ne yani biz iskandinav devletleri gibi olana kadar o insanların ölmesini mi bekleyeceğiz? emperyalistlerin insafa gelmesini mi bekleyeceğiz?

el insaf!
O kadar uzağa bakmamıza gerek yok aslinda, ülkemizde bebeğinin karnını doyurabilmek için bir markete girip o koca markette sadece "süt" çalan anne varken biz somali ile uğraşıyoruz. Tamam yardımı yap, yapma demiyorum. Eğer mutsuz çocuk arıyosanız ne olur birazda çevrenıze bakınız.
yazık bir de nihat doğanla karşılaşacaklar ki somali somali olalı böyle zulüm görmedi.

nihat: aç mısın yavruuum?
somalili yavrucak: ...............!!!
acınan çocuklardır. doğdukları coğrafya itibariyle bahtsız oldukları ya da bahtsızlığa sürüklendikleri açıktır.
hüzün uyandırir insanda. gönül ister ki dünyanın hiçbir yerinde çocuklar mutsuz olmasın, açlıktan, hastalıktan ölmesin ama dünya çok acımasız bir yer. bazen insana istemeden isyan ettirir tanrı varsa neden açlıktan ölen çocuklar var diye.