bugün

dogmatik insanların dogmalarıdır. ideolojik açıdan çoğu dogmatiktir. ideolojik ve politik dogmatizm yapmaktadırlar. dogmatik birer saldırgan olmaları dikkat çeker anında.
Onlar gibi düşünmeyen her birey faşisttir,yaşaması gereksizdir.
ideolojik fikirlerinin çoğudur.
a priori'dir genelde. norveç ve japonya'dan çok ; ama çok fazla kuzey kore, abd, israil ve afganistan gibi dogmatik mantığa sahip insanların ülkelerinde görülür.
bir inkılap tarihi hocam vardı. adam koyu solcu. neyse bir gün derste konuşuyoruz konu nereden açıldıysa örtüye geldi. ben özgürlük yanlısı biriyim ve dini yönüm de ağır basıyor açıkçası. dedim hocam niye ki. örtülü bir bayan size niye dokunuyor. kem küm etti. ağzından bir kaç kelime döküldü nihayetinde. neymiş efendim karşı tarafın dini görüşünü bilmesi onu rahatsız ediyormuş. hayır ne kadar laik bir ülkede de olsak azımsanamayacak kadar fazla bir kesmi müslüman olan bir ülkedeyiz. biri kalkıp ta bana ben inanmıyorum yahut şu gibi başka bir dine mensubum demediği sürece ben ona müslümandır gözüyle bakarım. neyse de hoca ya tam manasıyla neyi niye savunduğunu bilmiyordu ya da sabit fikirli bir solcuydu.
en iyi sosyalizm benim sosyalizmim gibi bir fikirleri vardır. Bırak yani türbanı, din ayfondur, cart curttur olaylarını.

Bunlara göre hepsinin sosyalizmi en iyisidir. Birde çok belirgin olan olayları-kişileri mesela pol-pot'u asla kabullenmezler. o derece taşaklı değildir bunlar. "pol pot sosyalist miydi yauuuu" der çıkar işin içinden. katyn katliamı cccp arşivlerince onaylanmışken yani belgeli bir komünist katliamken bunu da asla kabul etmezler. Ulan Stalin'in ıslak imzalı belgesi var bu katliamla ilgili nasıl kabul etmiyorsun dendiğinde ise "foşist uydurması" der.

yinede bir avuç keko oldukları için ve bana sınırsız taşak malzemesi verdikleri için kendilerini çok severim. * iyi ki varsınız lan arada çok neşeleniyorum sayenizde.