bugün

-bir emperyalist katil rusların, bir emperyalist katil batının yalakası olan milliyetsiz ve kimliksiz tipler olmaları.
-kürtçü olmaları.
- böbürlenip durmaları.
-seküler terör örgütlerine açıktan gizliden sempati duymaları.
-faşist kelimesini ağızlarından düşürmemeleri. halbuki böyleleri de tam bir goşist.
-sadece kendilerini ve zamanında içlerinden çıkmış olan kürtçüleri "insan" olarak görmeleri.
-kendilerinden olmayanların işlediği cinayet, katliam gibi suçları ballandıra ballandıra anlatıp kendi pisliklerine sessiz kalmaları.
-abuk subuk sloganlar atıp (borkon elvan olumsuzdur, hepimiz ermeniyiz..) durmaları.
-türk ordusuna olan düşmanlıklarından ötürü (80 darbesinden beridir) akp ve siyasal islamla iş birliği yapmaları.
-ermeni soykırımı gibi propagandalara gırtlak genişletmeleri.
-ben de osmanlı sevdalısı ya da çok osmanlı hayranı bir insan olmasam da osmanlı düşmanlığını sapkın derecede abartmaları, tarihimizi sürekli karalayıp kötüleyip kara çalmaları.
-ağa babalarının sosyalizm ayağına dünyayı ve 70'lerde türkiyeyi kana bulamaları.
-milliyetçiliği hastalık olarak görmeleri ama milliyetçi düşmanlıklarının yalnız türk milliyetçiliğiyle sınırlı olması, kürt ve ermeni milliyetçilerine içten içe sempati duymaları.
-savunma sanayi gibi türkiyenin lehine olan şeylere alerjilerinin olması.
-medyada ve akademide etkin oldukları için çoğu gerçeği gizlemeleri ve yalan, propaganda, kışkırtma ve acıtasyona başvurmaları.
-atatürkçülüğü yalnızca sekülerizme indirgemeleri, atatürkçü olmadıkları halde atatürkçü gibi görünüp kemalizmi dejenere etmeleri.
- berkin merkin ölümsüzdür deyip sahte kahramanlarını yüceltirken fırat çakıroğluna ve onu şehit olarak görenlere hakaret etmeleri.
bende yok kimsede olmasın herkes bizim gibi sefil olsun kardeşliği solculuk bok gibi.
ya arkadaş... şu solcu ile chp li ayrımını artık bir öğrenin lan sevabına.

solcu benim... chp benim iyi parti kadar sağımda.

sağcı denilince nasıl içine akp si de zaferi de iyi partisi de mhp si de giriyorsa ve hepsi birbirinden ayrıysa, o hesap.