bugün

sol framedeki fütursuzca açılan başlıkların oluşturmuş olduğu hede.

ya sözlüğe gireyim biraz bir şeyler yazayım filan yazayım diye iyi niyetle girdim ama ne göreyim. ne kadar gereksiz konu başlıkları varsa özellikle alt alta * toplanmış. ulan yazarlıktan soğuttunuz be vicdansızlar!
(bkz: bu da mı gol değil lan)
soldan başka bir şey beklenmez zaten. hoş, frame'i sağa koysan da aynı şey olacak. demek ki neymiş? sağcılık da solculuk da boktan işlermiş. en iyisi frame'i alta koyalım, biz de onun üstüne çıkalım. ama bu sefer de frame'in anasını bellediniz diye şikayet edersiniz. frame'i üstümüze koyalım da o mu bizi bellesin? sanırım kaşınıyor bir yerleriniz. akıllı olun.
özellikle bel altı, din, laiklik gibi konularda polemik çıkaracak başlıklar bu seviyesizliği göstermektedir.
(bkz: muasır sol frame seviyesi)
gerek genital organlariyla girdikleri entrylerle, gerekse yasasin sozlukte anket entryleriyle sol frame'i dolduran guruha serzenis amacli acilan basliktir. 'tamam girgir olsun, cinsellik konusulsun o da hayatin bir parcasi' kabilinden yumusak yaklasimlar sergilemeye calisan sozluk yazarlarinin bile bu gidisata dur diyebilecek dermanlari kalmadi artik zannimca. kuvvetle muhtemeldir ki sozkonusu guruhun cogunlugunun bu yazdiklarimi anlamasi bir kac kere okumalarini gerektirecektir cunku algilama organi olarak beyinlerini kullanmak zorunda kalacaklar ama olsun anlasalar sukretmek lazimdir.
gosterilen tepkinin sol frame'in seviyesini yukseltmeye yetecegini ummak isterdim.
(bkz: seviye indirgeme sınavı)
*
sol frame'in elle tutulur yanı yoktur. hiç savunmayalım. adam gibi birinin okuyup vay be ne bilgiler edindim diyebileceği başlık parmakları geçmez. binlerce konu var. illa ota boka başlık açmaya da gerek yok. açılan o başlıklara ilgi göstrip, doldurup müthiş yorumlar yazadabilirisiniz. hepimiz yapabiliriz bunu.

biri sözlük sularına girdiğinde bilgi edinsin. yazarların birbirine gerzek, kereste demesini okuyup gitmesin.
sözlükten soğutacak düzeyde bir seviyesizliktir,
hatta zaman zaman sözlüğü terk etme isteği uyandıracak vahamettedir.
kuku pipi meme temalı başlıklar tahminimce ortaokul lise çağlarındaki çocuklar tarafından açılıyor. moderatörler biraz da 6. hislerinin yardımıyla bu afacanları tesbit edip uçurmalı. sözlüğün kalitesini ciddi oranda düşürüyorlar çünkü. nerde, hangi çağda yaşıyoruz kardeşim diyorum bunları görünce bir an..
öte yandan inanç ekseninde yaşanan seviyesizlikler de mevcut, keza atatürkün öyle ya da böyle kulakları çok çınlatılıyor. sansüre çok karşıyım ama burda sözkonusu olan birilerini susturmak, engellemek değil. herkes söylemek istediğini söylesin ama düzeyli bir şekilde, terbiyesizlik yapmadan söylesin. bu sözlükte hanım kullanıcılar da var, genç okurlarda var, kimse bunu unutmasın.herşeyden önce insanın kendisine saygısı olmalı.
tüm bunlarla beraber zirvelerde tanıştığım, yaşı küçük olmasına rağmen çok akıllı çok ahlaklı yazarlar da mevcut tabi, onlar müstesna.
kısacası sözlük ortaokul lise çağındakilerin aktif kullanıcı bazında yer almasının pek de uygun olmadığı bir platform genel olarak. langur lungur yazar alınacağına daha seçici olunmalıydı.
artık yapılacak şey bu seviyesizlerden günde 50-100 tanesini uçurmak. böylece sözlük bir ayda nezih bir kıvama gelir..
- sizi neden yazar yapalım?
+ okuma yazma biliyorum... pc kullanabiliyorum... sonracığıma... eee... beni de alırsanız yazar sayısı bir kişi artar ne güzel...
- tamam geç!
(bkz: sol frame in tadının kaçması)
eski basliklarla ilgilenmeme sebep olan durumdur, yokmus eskiden bu kadar fazla. sol frame'de ki baslica kelimeler; tanri, allah, ateist, seks, ataturk, turkce, kurtce, din vs. birakin bu isleri bana kalirsa ya bilgi icerikli olsun tum basliklar ya da makaranin dibine vuralim hep beraber.
(bkz: makaranin dibine vurmak)

edit: entry, birakin bu isleri kismina kadar nesnel cumledir, gerisi de oyle marjinal degildir, hangi zihniyetle eksi oylandigini bilmiyorum fakat bildigim birsey var ki bu yorumum eksi oylaniyorsa sol frame'de seviyesizlik olur denyolar kaynar sozlukte, saygilarimla.

edit2: imla.
egosunu tatmin etmeye çalışan, saygıdan yoksun yazarımsıların oluşturduğu durum.
hep şikayet edilen tespit. madem öyle bir hava var dağıtacaksın arkadaşım... buradaki sizce iyi yazarlar size çalışıyor sanıyorsunuz? bir kere de taşın altına elinizi sokun. ağabey iseniz şayet doğrusunu gösteriniz.
kalbi, beyni ve midesi hassas yazarlar için üç entryi üst üste yazamamanıza vesile olacak derecede seviyesizliktir.. mide bulandırır. bizde bu mide uluda recep ivedik tarzı klavye delikanlıları olduğu sürece hoş ne söylesek boş!

'edepsizliğin başladığı yerde edebiyat biter' m.akif ersoy
(bkz: seviye sizsiniz uludağ)
apolitiklestirilen ve geyiklestirilen toplumla iliskilendirilebilir.

(bkz: 7inci nesilin sozluk gecmisini yorumlamasi)

onceden sadece okurmus demek oluyor.
güncel Önemli Başlıklar