bugün

bir iki maceracı solcunun, günümüz gerçekleriyle uyuşmayan içi boş, kuru sloganlarla sol frame de atraksiyon yapma çabasının sonucudur bu durum. ilgi çekmek istiyorsanız moskova devlet sirki nin yöneticilerini tanıyorum, bir görüşürüm sizin için.
Karşı koymaya çalışıyoruz kardeşler, bu da gelir bu da geçer.
sadece içlerindeki eziklği giderebilmeleri adına yapmış oldukları harekettir. sallamaya gerek yoktur, dolansın ortada kızıl tosunlar, en fazla bu kadar ileri gidebilirler zaten.
"bugün ne yaptınız oğlum" diye soran beyaz atletli arkasında che posteri olan göbekli baba'ya çocuklarının verdiği cevap.

okudukları 2-3 kitabın içindekilerden başka bir şey bilmeyen, cahil deniz gezmişler'in "ulan o kadar okuduk, devrimci olduk hemen gidelim de devrimimizi sözlükte pekiştirelim" mantaliteli fikirleriyle zaten halihazırda açılan başlıklar içinde;

sosyalist
sosyalizm
komunizm
faşiszm
ırkçılık

yazıp, sol tarafta çıkan başlıklara bakıp "hmmm şimdi buldum işte bu başlıkta tam bir devrim pırıltısı var" deyip sırf o başlık sol frame'e gelsin diye başlık altına 2 satırı geçmeyecek ve genelde daha önce girdiği entryleri tekrarlar mahiyette (-ki farklı yazması mümkün değil) bir şeyler bık bıklayıp bırakan yazarlardır bunu yapanlar. bakarlar ki sol frame dolmuş, bölüm sonmu canavarı geçmişcesine mutlu olurlar.

nedir yani? amaç?

diyelim ki ben mal bir insanım. o kadar malım ki kim nereye çekse geliyorum. sol frame'de de bi ton başlık var bu tip devrimsel mahiyette. artık komunizm, sosyalizm, faşistler kaka, kürtler ve ermeniler kardeşim diye okuya okuya gözlerim 1985'lerdeki reklam fırıldağı gibi döner olmuş. komün olmalıyım! sosyalistim! anti faşistim! deyü birden değiştim.

e ben malım ama sonuçta? mal bir sosyalist kattınız aranıza? iyi bir şey değil ki bu? mal olmayan da zaten "nabıyo la bunlar ehehehe" diye bu tip başlıklar açar.

çık dışarda mitingler, dev-sol'lar, dev-lis'ler dev-ort'lar miting düzenliyor. bağırmak gibi bir özgürlüğün var, çık bağır. burada kime ne satacaksın ki arkadaşım? zaten sol-sağ tartışmasından bunalan adamlara mizahi malzeme olacaksın.

devrim'i severim, devrim yapamayanı sevmem.
burada verilen tepki ne devrim yapma amaçlıdır ne de insanları bilgi almasını sağlamaktır, zaten solcu olacak adam bunları okuyarak devrimci olmaz, lakin ilk önce insan olmak lazım solcu olmak için.

okumak içinse bir dünya kitap vardır efendim, artık hangisini örnek veriyim ama solcu kardeşlerim kendi yollarını bulurlar siz sakın merak etmeyin,

burda verilen tepkiler salak gelebilir, ama burda dikkat edilmesi gereken tepkinin niteliği değil niceliğidir, zaten uludağ sözlük niceliktir başlı başına haliyle solcuların tepkileride nicelik katacaktır işin içine, toplu halde verile tepki böyle olması aksi takdirde bireysel yazarken bu sekilde olmadığını hepiniz biliyorsunuz,
evet verilen tepkilerde saçmalıklar olabilr bunuda o zaman enteklektüel seviyenizi konuşturarak "o" tepkiyi veren arkadaşın başlık altında eleştiri yapabilirsiniz, sol emek demektir, işçi demektir, hak demektir, bugun bunun dışına çıkıldı o halde o noktaları eleştirelim.

bütünüyle bundan bilgi beklemek haksızlık değil mi?