bugün

gerçek bir sokak sanatçısıysa para pul için yapmaz bunu, sanatını insanlara sunmak istiyordur.

bir zaman gelecek ve ben de bu şekilde çalacağıma ant içtim! ancak dayanamadım bugün çıktım gitar çalmaya.. arpej atamıyorum solo atamıyorum elim buz gibi. biraz çaldım, gitar kılıfının kapağını açık da bırakmadım, yani para istemiyordum. eğlenmek istiyordum sadece..

arabalar geçiyordu önümüzden. bir teyze durdu dinledi bir iki dakika, yeşil yandı tam gidecekti camdan 25 kuruş fırlattı bana. ancak inanın aşağılanmadım. hatta gittim o yirmi beş kuruşu aldım cebime koydum, eve dönünce de üzerine not yazdım. teyzemden diye. ne olacak olsun be. gönlü bol idi onun. bir başka hanımefendi de iki tane muz verdi. ne güzel insandı o. o güzel gönlü ne kadar da harikuladeydi. geçtiğimiz yılda bir şarkı çalmış 2 lira 3 sent kazanmıştım. ibnenin biri hava olsun diye cebindeki bozukları dökmüştü, şıngırtadarak yapmasa bu işi ne ibne derdim, ne hava olsun diye.. yanındaki kıza göstere göstere attı bozukları, sonra bir baktım 3 sent. puşt herif ya, onu da bir ayrı severim. *

neyse yaza suadiyeye yerleşeceğim, düş sokağı, murat yılmazyıldırım, ogün çalan birini görürseniz durun da bir dinleyin e mi.

-muz kabul edilir-

edit: yahu az önce bu başlıkta 9 entry vardı kayboldu! bilen biri varsa aydınlatsın lütfen beni. başlık açmayacaktım 7-8 entry vardı altına girmiştim, ben ekleyince onlar kayboldu?!

edit2: adetim değildir forum usulü konuşmak ama değerli dostuma bir açıklama yapmak boynumun borcu. yıllardır evde, dost ortamında çalar dururum, yetmiyor bu. bunu ifade nasıl edebilirim bilmiyorum. başkaları da duysun istiyorum. eşlik etsin istiyorum, boktan bir hayal ama bir ağızdan söyleyelim istiyorum. bak rezil demişsin ancak hikayemin devamını izninle yazıyorum; bir çocuk durdu yanımda bir sigara yaktı eşlik etti, bir kadın geldi şunu çalar mısın dedi, sonra üçümüz öyle bir şey yaşadık ki.. hiç tanımıyordum ama birlikte bir şey yapmıştık, anlatamam değerli dostum. keyfi çok başka güven bana.

ancak şunu da söylemeli, am-g-f-e ile çalan birinden bende rahatsız oluyorum. asıl rezil o.

bir teyze vardı, caddebostanda görüyordum. saz çalıyordu, ama daha yeni almış belli. teyze üç yıl orada çaldı, sazı resmen sokakta öğrendi. ona çok kızmıştım. ancak dostlar 4-5 yıl olmuş, belirli bir tecrübe edinmişsin, çaldığın şarkılar çok da boş beleş değilse neden çıkmayasın?